Extrém jó hallással rendelkező dinoszauruszok csontjait találták meg paleontológusok
Jelentős felfedezést tettek Patagóniában őslénykutatók, ugyanis egy olyan dinó fosszíliáira bukkantak, amely hihetetlen erős hallással rendelkezett.
Az argentin paleontológusok Llukalkan aliocranianus tudományos névre keresztelték az új dinoszauruszfajt. A „llukalkan” mapucse indián nyelven annyit jelent, hogy „az, aki félelmet szít”, míg az „aliocranianus” a magyar „szokatlan koponya” kifejezés latin megfelelője.
A Journal of Vertebrate Paleontology folyóirat legutóbbi számában közzétett tanulmány szerint azért lehetett ennyire furcsa alakja a dinó koponyájának, mert a hallószervei kifinomultabbak voltak a többi őshüllőhöz képest.
A dinoszaurusz hasonlított a Tyrannosaurus rexhez, mind állkapcsának felépítésében, mind csontozatában, sőt tudósok úgy gondolják, sokkal agresszívebb és intelligensebb fajról lehetett szó, amely az egyik legfélelmetesebb ragadozóként pásztázhatta az őskori Argentína pampáit.
Llukalkan a késői kréta korban uralta a pusztákat, zsákmányszerzésre hatalmas, éles fogait, valamint óriási karmait használta, a prédák elfogásában az extrém jó hallása szintúgy segítette a gigantikus teremtményt.