Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Sokkal kevesebb elhalálozás történik az angol idősotthonokban, mint Európa többi részén

A koronavírus-járvány kezdetén már kiderült, hogy az összes demográfia közül az idősebbekre a legveszélyesebb, ezért kifejezetten szívszorító volt hallgatni azon híradásokat, hogy jelentős járványkitörések történtek az idősotthonokban Európa szerte.

Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Anglia ugyanakkor elmondhatja magáról, hogy valamennyi európai ország közül az egyik legkisebb problémát náluk okozta a jelenség, ugyanis az Európai Járványügyi és Betegségmegelőzési Központ (ECDC) adatai szerint számottevően kevesebb haláleset következett be az ország idősotthonaiban a többi országhoz képest.

Az uniós jelentést elsősorban a nemzeti egészségügyi hatóságok által nyilvánosságra hozott adatok alapján állították össze, ami ugyan nem nevezi meg az okát, hogy miért tér el egyes országokban akár radikálisan is az idősotthonokban regisztrált halálesetek száma, de kihangsúlyozta, hogy „gyakori jelenség” volt az itt bekövetkezett elhalálozások aluldatálása, nem regisztrálása. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Május 9-ig bezárólag az angol nemzeti statisztikai hivatal nyilvántartása szerint körülbelül 7000 koronavírushoz köthető elhalálozás történt a szociális otthonokban, ami az összes, több mint 33 000 halálos áldozat 21%-át teszi ki. Walesben ugyanez az adat 25%, míg Skóciában jelentősebb, 45%-a az áldozatoknak idősotthonból került ki.

Az ECDC által összegyűjtött adatok jelentősen eltérnek országonként, példának okáért Németországban az elhunytak 37%-a idősotthonokból került ki, míg Spanyolországban a halálesetek kétharmada következett be a különböző szociális otthonokban, szám szerint közel 18 000 fő.

A többi európai országban is jóval súlyosabbak az adatok Angliához képest, Franciaországban 50%, Belgiumban 51%, Norvégiában 61%, valamint Svédországban 45%-a a halálos áldozatoknak a különböző szociális otthonok és idősotthonok lakói voltak. Ebből kifolyólag számos kormánykritikus hang azzal vádolta meg a brit kormányt is, hogy ezek a számok nem tükrözik a valóságot.

Egy brit professzor szerint a fertőzöttek közül jelentős mennyiségű ember regisztrálatlan lehet:

https://liner.hu/koronavirus-nagy-britanniaban-50-70-ezer-regisztralatlan-eset-is-lehet/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.