Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

„Azt a vakcinát választja, amelyiket akarja, mert ő az elnök”

Rodrigo Duterte, Fülöp-szigetek elnöke már évek óta tartja lázban a nemzetközi sajtót a különböző megszólalásaival és a véres drogellenes politikájával, mely gyakorlatát a járvány alatt sem függesztette fel.

...svg content...Taguig, 2021. március 2. Védõmaszkot viselõ katonákat oltanak be a Sinovac Biotech kínai gyógyszergyártó koronavírus elleni vakcinájával a Fülöp-szigeteki Taguigban 2021. március 2-án. MTI/EPA/Francis R. Malasig
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az elnök szóvivője, Harry Roque például elmondta, hogy az ország vezetője bármelyik vakcinát választhatja a rendelkezésre állók közül, amelyiket akarja, egyszerű indokból: ő az elnök és már 70 év felett – idézte az RT.

Ez azért némileg visszás, mert Fülöp-szigetek vakcinapolitikája jelenleg abban merül ki, hogy az ország lakosságát arra sürgetik, mindegy milyen vakcina áll rendelkezésre, azt el kell fogadniuk. Az elnök ehhez képest kivételt képez – ezek szerint – az oltási terv alól, és azt fogja választani, amelyiket éppen akarja. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Roque elmondása szerint Duterte alapvetően a kínai Sinopharm oltóanyagát támogatná elsősorban, ám az még nem érkezett meg a Fülöp-szigetekre. A szóvivő elmondta, rá fog kérdezni az elnöknél, hogy esetleg az AstraZenecával nem akarja-e beoltatni magát, mert abból rövidesen érkezni fog egy szállítmány.

A szóvivő elmondta, a brit oltóanyag kapcsán is kérdéses, hogy fontolóra veszik-e, mivel az európai országokban nem ajánlják még több helyen 65 év felettieknek a vakcinát, Rodrigo Duterte pedig már 77 éves, így bőven túl van az ajánlott korhatáron.

Fülöp-szigeteken a hétfői nap folyamán indították el az országos oltakozást, miután a kínai Sinovac oltóanyagából egy 600 ezer dózisos szállítmány érkezett a Fülöp-szigetekre, elsősorban adományként. Erről eltérő adatok láttak napvilágot, Brazíliában például alig 50 százalék feletti hatékonyságot mutatott.

Carlito Galvez, a Fülöp-szigetek vakcinabeszerzési felelőse arra kérte a hétfői nap folyamán a lakosságot, hogy „ne várjanak a legjobb vakcinára, mivel olyan nem létezik”, ugyanis úgy véli, a legjobb vakcina az, ami egyszerre biztonságos és hatékony, valamint hamar meg is érkezik.