63,415 $

8-1-re nyert a Bayern München, Kane mesterhármast szerzett

Történelmi csapást mért a Bayern München az Allianz Arénában a Mainzra, akiknek még csak esélyt sem adtak.

Fotó: EPA/RONALD WITTEK

Az elmúlt időszakban olyan mélyre került a Bayern München, hogy ugyan nem rúgták ki Tuchelt, megállapodtak az év végi távozásról. Egy újabb edző a bajoroknál, aki nem tölti ki a szerződését, és idő előtt távozik. A hírek szerint még az is benne volt a pakliban, ha a Lazio ellen nem jutnak tovább a Bajnokok Ligájában, előrébb hozzák a válást.

Nem így lett, a München továbbjutott, és Tuchel tisztázta, nem adják fel a Bundesliga küzdelmeit, még akkor sem, ha jelentős a még mindig veretlen Bayer Leverkusen előnye. Rendkívül erősen üzentek szombaton a 25. fordulóban a Mainz ellen, akik történelmi pofonba futottak bele, végül 7-1-re kaptak ki. Soron kívül Megtalálták az állami gondozásból eltűnt 13 éves fiút

Mindezt úgy, hogy nem játszott emberelőnyben a Bayern, és Kane ezúttal is eredményes volt. Az őrületes formában játszó csatár mesterhármast szerzett, és nem járt messze attól, hogy mesternégyese legyen. A 13. percben szerezte meg a vezetést, majd pár perccel ezután Groetzka talált be, és ugyan a Mainz a 31. percben szépített, az első félidő hosszabbításában Kane megint eredményes volt.

A második félidő legelején a veterán Müller hívta fel magára a figyelmet egy góllal, addig a 61. percben Musiala tette ezt meg. Ennél a gólnál Kane volt az előkészítő, aki így nemcsak mesterhármast ünnepelhetett, hanem még gólpassza is volt. A 66. percben is örülhettek a bajorok, ugyanis Gnabry 6-1-re módosította az állást.

Ezzel még mindig nem volt vége a kiütésnek, és stílusosan Kane szerezte az utolsónak hitt gólt, amivel már 7-1 volt az állás, de mivel Goretzka sem akart lemaradni, 8-1 lett a vége. Ez jelentett némi sebtapaszt a szurkolók számára az elmúlt időszakért, és ugyan 57 pontot gyűjtöttek eddig, a Leverkusen egy meccset kevesebbet játszva is 64 pontos a tabella élén. Xabi Alonso csapta március 10-én lép pályára hazai pályán a Wolfburg ellen 19 óra 30 perckor.

6.5-es erősségű földrengés rázta meg Jáva szigetét

6.5-es erősségű földrengés rázta meg az indonéziai Jáva szigetének partjait, a rengéseket egészen Jakartáig és Bandungig érezni lehetett.

Harry Kane már 42 gólnál jár 42 meccs alatt a Bayern Münchennél

Hihetetlen, hogy ezzel a mérleggel nem nyert idén bajnokságot a Bayern München, de a Bajnokok Ligájában még mindig versenyben vannak.