Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
369,47 Ft
Euró
394,36 Ft
Font
459,48 Ft
Bitcoin
64,551 $

64 légitársaságot kényszerített térdre a koronavírus-járvány

2020 óta nem kevesebb, mint 64 légitársaságot kényszerített térdre a koronavírus-járvány, s bár sokan azt feltételezték, hogy 2023-ra minden visszatér a régi kerékvágásba, a megélhetési válság miatt az emberek is inkább másra költenek.

Fotó: Unsplash/ John McArthur
Európa

Borbély Fanni

Szerkesztő

A CNN jelentése szerint 64 légitársaságnak kellett lehúznia a rolót a koronavírus-járvány miatt, ám az egyik legszerencsétlenebb mind közül talán a Flybe brit regionális légitársaság volt: a cég ugyanis január 28-án csődöt jelentett, noha ez három év leforgása alatt már a második alkalom, hogy a légitársaság összeomlott.

A Flybe először 2020 márciusában ment tönkre, ám két évvel később újraindult, brit belföldi és nemzetközi járatokat is kínálva, majd alig 10 hónap leforgása után ismét összeomlott. Csupán három napra rá egy másik légitársaság is csődbe ment: a Flyr norvég cég, mely csak tavaly kezdte meg működését. Soron kívül Mezőgazdasági gépbe szorult egy világháborús gránát Borsod megyében

A járvány idején alapítottak egy jótékonysági szervezetet, a Pilots Togethert, melynek célja, hogy segítsen a járvány idején elbocsátott pilótáknak: a szervezet elnöke, Steve Ehrlich a kialakult helyzet kapcsán megosztotta, egészen megdöbbentő, hogy hány légitársaság ment tönkre a járvány hatásai miatt, hozzátéve, hogy a koronavírus olyan gyengeségeket hozott felszínre a légitársaságoknál, melyeket „már jó ideje nem láttunk”.

Kevesebb a légitársaság, az árak az egekben

Noha sokan azt remélték, hogy 2023 lesz az az év, amikor a légi közlekedés is visszatér a régi kerékvágásba, miután három éven át küzdöttek járvány miatt, úgy tűnik, számításaik nem jöttek be. Igaz, az év még csak most kezdődött, ismét csődhullám indult el a légitársaságoknál.

Mindemellett pedig az árak is emelkednek: a Flight Centre, egy brit székhelyű foglalási ügynökség adatai szerint 2023-ra átlagosan 36 százalékkal emelkedtek a turistajegyek árai, miközben bizonyos desztinációkra ellehetetlenült az utazás, amennyiben az embernek nincsenek felesleges milliók a zsebében.

Az Új-Zélandra szóló jegyek például 81 százalékkal emelkedtek az előző évhez képest, míg az Egyesült Királyságból Dél-Afrikába tartó járatokra átlagosan 42 százalékkal kell többet fizetni egy jegyért. Eközben pedig a foglalások száma is jelentősen csökken: 2019-hez képest világszerte 22 százalékkal zuhant be a foglalások száma 2023 első negyedévében.

Agykárosodást okozhat a hosszú távú gyorsétterem-imádat?

A Dél-kaliforniai Egyetem kutatóinak tanulmánya szerint serdülőkorban tartós memóriaproblémákat okozhat a magas zsír- és cukortartalmú étrend.