6 milliárd forintos veszteséggel zárta az üzleti évet a magyar Vodafone
Már az előző üzleti év is jelentős veszteséget hozott a mobilszolgáltatónak.
Megjelent a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. céges beszámolója a 2021 és 2022 áprilisa közti üzleti évről, melyet a HVG is szemlézett, a jelentésből pedig kiderült, hogy a mobilszolgáltató ismét veszteséges üzleti évet zárt, ráadásul a bukás mértéke is jelentősen növekedett az előző évhez képest.
2020 és 2021 tavasza között a magyar Vodafone összesen 1,4 milliárd forintos veszteséget könyvelt el, ez a szám azonban most 7,4 milliárd forintra rúg. Noha a Vodafone Magyarország tavalyi értékesítésből származó nettó bevétele 284 milliárdról növekedett 288 milliárd forintra, az egyéb bevételek esetében már nem mondható el ilyen pozitív változás.
Az egyéb bevételek ugyanis jelentős mértékben csökkentek: a mintegy 33 milliárd forintról 10 milliárd forintra; de a pénzügyi műveletekben is veszteséget könyveltek el, ugyanis a ráfordítások 9,8-ról 12,8 milliárd forintra növekedtek, így az eredmény 11,5 milliárd forintos mínusznál állt meg, szemben az egy évvel korábbi, 8 milliárd forintos ráfizetés után.
Habár ezek a számok nem túl biztatóak, ahogy arról korábban is beszámoltunk, nemrég a magyar kormány bejelentette, hogy stratégiai akvizícióval folytatja növekedését a távközlési piacon a 4iG Nyrt., a tranzakcióval a tőkepiaci társaság jelentős lépést jelenthet egy nemzeti, piacvezető infokommunikációs vállalatcsoport létrehozásában.
A Budapesti Értéktőzsdén bejelentett tranzakció értelmében a vállalatcsoport a Magyar Állammal közösen előzetes, nem kötelező érvényű megállapodást kötött a Vodafone Europe BV-vel, hogy megszerezze Magyarország második legnagyobb telekommunikációs vállalatának, a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt.-nek a százszázalékos részvénycsomagját. Az akvizícióval a 4iG Nyrt. 51 százalékos többségi tulajdonosa lehet a Vodafone Magyarországnak, míg a Magyar Állam részesedése 49 százalék lehet.