392,63 Ft
458,53 Ft
61,653 $

5-1-re kapott ki a Ferencváros a Barcelona ellen a Camp Nouban

Ugyan a Ferencváros még emberelőnyben is gólt kapott a hazai pályán játszott Barcelona ellen, egyáltalán nem érezhetik magukat kellemetlenül, mert gólt is rúgtak, valamint több nagyobb helyzetük is adódott.

A T-800-as

Ugyan a Ferencváros még emberelőnyben is gólokat kapott a hazai pályán játszott Barcelona ellen, egyáltalán nem érezhetik magukat kellemetlenül, mert betaláltak, valamint több nagyobb helyzetük is adódott.

Talán nem túlzás azt mondani, hogy magyarok milliói várták ezt az estét, azok is, akik nem feltétlenül szimpatizálnak a Ferencvárossal, mert nem gyakori, amikor egy ekkora csapattal játszanak, mint a Barcelona, ráadásul a Bajnokok Ligája csoportkörében. Soron kívül Beindult a szezon, ezek most a slágerországok a magyarok körében

25 évet vártak erre a rajongók, és egy olyan csoportot kaptak, amiben a Juventus is helyet foglalt. A G csoport másik mérkőzésen az olasz sztárcsapat Kijevbe látogatott, addig a Ferencváros Barcelonába, a Camp Nouba, üres lelátók előtt. Ez jelenthetett előnyt és hátrányt is, de egy ekkora csapat ellen mindig hatalmas motiváció játszani. A játékvezető a svájci Sandro Schaerer volt.

A vendégek messze nem alárendelt szerepet töltöttek be az első félidőben. Sőt, a 11. percben egy lesgól is született. Nguen hirtelen azt hitte, megvan a találat és már ment volna örülni, de a játékvezető lest intett. Ez azonban enyhe figyelmeztetés volt a Barca számára.

A 19. percben volt egy helyzete a hazaiknak, amit pár méterre a kaputól kellett tisztázni, míg pár perccel később Isael lőtt egy bődületesen nagy kapufát. A játékvezető megadta volna, ezúttal szó nem volt lesről. Nguen készítette le a játékszert, ami után Neto gyakorlatilag odafagyott a kapuja mellett. Esélye nem lett volna.

A 26. percben Messi elment egy újabb szólóra, akit Kovacevic állított meg, de szabálytalanul. A büntetőt a hatszoros aranylabdás értékesítette. Ezzel a 27. percben 1-0 volt a sztárcsapat számára. A 36. percben Dibusz egy klasszis védést mutatott be, amit bármelyik világsztár megirigyelt volna. A bal lábával óriási reflexmozdulattal hárított. 1 perc sem telt el, Messi lőtt egy felső kapufát, de már lest intettek a partvonalon.

A 42. percben, nem sokkal az első félidő lefújása előtt a Barca ismét villant, közelebbről Fati, aki De Jong tökéletes passza után higgadtan fejezte be az akciót. A 17 éves sztár 2-0-ra módosította az állást, bár a visszajátszásokból úgy tűnt, szerencséje is volt, mert talán nem így akarta eltalálni a labdát, csizmaszárral, amire Dibusz nem számíthatott.

Az 52. percig kellett várni az újabb gólra, ami ismét a Barcelona részéről született meg. Nem sokkal az első félidő megkezdése után a katalánok sokkal jobb ütemben támadtak, és ennek meg is lett az eredménye, aminek a Fradi megfizette az árát. Fati ismét nagy szerepet játszott a gólban, de most a lekészítőember volt, igen trükkös formában. Coutinho pedig nem hibázott.

A 67. percben jött a nagy fordulat: Tokmac kihasználta a nagy sebességkülönbségét, Pique állította meg. A ráncigálás és a lerántás miatt a spanyol világbajnok piros lapot kapott, és büntetőt rúghatott a Fradi. Messihez hasonlóan Haratin nem kegyelmezett, ezzel 3-1 volt az állás. Mindkét fél reagált erre: Coutinho/Araújo – Pjanic/Busquets – Nguen/Boli – Zubkov/Mak

A 75. percben Mak kapott egy okos labdát Bolitól, de csak oldalháló lett belőle. Röviddel ezután Lovrencsics állt be a cserék közül Botka helyére. A 82. percben a Barcelona 10 emberrel is képes volt gólt szerezni. A mellőzött Dembelé ment el a jobb oldalon, és adta be a labdát Pedrinek, aki nem hibázott. A 88. percben volt az utolsó nagyobb helyzet az FTC részéről, de Neto védeni tudott. Mak pörkölt rá. A másik oldalon Dembelé nem hibázott, ezzel 5-1 volt a 89.percben.

Ennél kényelmesebben nem is lehetne heti 135 millió forintot keresni a Premier League-ben

A végeredmény már nem változott, a Barcelona győzelemmel kezdett, akárcsak a Juventus idegenben. Az olaszok Morata duplájával hozták el a három pontot Kijevből. Ezzel jelenleg a magyarok és az ukránok is nulla egységgel várják a folytatást.