3D-nyomtatóval és az űrhajósok vizeletével hozhatjuk létre a jövő holdbázisait
Amíg a Földön az emberek már arról ábrándoznak, hogy mikor fogjuk kolonizálni a holdat, hogy olyan főhadiszállásokat tudjunk építeni, amitől jobban megismerhetjük a világűr titkait, addig az azt megelőző lépés sem egy egyszerű feladat.
Egy holdbázis megépítése különösen nagy erőfeszítést igényel az űrhajósok részéről, ugyanis valahogy el kell juttatni az építőanyagokat a célállomásra, és a természet erőivel megküzdve fel is kell azt építeni. A legújabb tanulmányok szerint azonban a jövő módszere nem ez lesz, és az új út megvalósításához az űrhajósoknak is gyakran kell majd wc-re járniuk.
Egy új kutatás szerint ugyanis a vizeletben megtalálható egy anyag, nevezetesen a karbamid, ami kiválóan használható a 3D-nyomtatókban egyes anyagok lágyítására, így azok sokkal rugalmasabbá válnak. A kutatás számtalan kísérletet végzett ezzel kapcsolatban, hogy valóban sikerül-e annyit puhítania a különböző anyagokon, hogy könnyebben formálható legyen.
Ramón Paimes, a tanulmány egyik szerzője kifejtette, hogy ahhoz, hogy ezt a geopolimert betonszilárdságúvá erősítsék, a hold felszínén található regolitot, és az egyes helyeken jég formájában megjelenő vizet használják fel.
A kutatócsapat regolitot és vizeletből kinyert karbamidot használt fel, hogy a 3D-nyomtató segítségével egy új anyagot állítsanak elő. A tudósok büszkén kijelenthetik, hogy nem csak, hogy sikerrel jártak, de egy olyan anyagot sikerült létrehozniuk, ami úgy képes relatíve nagy súly megtartására, hogy közben nem következik be roncsolódás, vagy az anyag deformálódása.
A kutatás nagyon fontos első lépése annak, hogy megtaláljuk a megfelelő alapanyagokat egy holdbázis egyszerű megépítéséhez, ám még további kutatásokra is szükség lesz ezen a területen. Ha további sikereket érnek el, akkor könnyen lehet, hogy a regolit és a víz kombinációja biztosítja majd a jövő főhadiszállásainak alkotórészeit.