25 év után lezajlott az első orvosi sztrájk a koronavírus miatt Spanyolországban
Az orvosok kedden 25 év után először sztrájkoltak, hogy jobb munkakörülményeket és nagyobb elismerést követeljenek, miközben az ország jelentős harcot vív a koronavírus második hullámával.
Az orvosok kedden 25 év után először sztrájkoltak, hogy jobb munkakörülményeket és nagyobb elismerést követeljenek, miközben az ország jelentős harcot vív a koronavírus második hullámával.
A The Straits Times is beszámolt a hírről, miután 25 év elteltével ez volt az első ilyen országos orvosi sztrájk Spanyolországban, ahol sok szakembernél telt be a pohár. Az országban 267 000 orvos dolgozik, akiknek mintegy 85%-a beállt a sorba, és támogatták egymást.
Többségük szimbolikusan tette ezt, hogy közben el tudják látni a betegeket. Ez egy 24 órás akció volt, ami egy ideje már ott lógott a levegőben a kialakult helyzet miatt. A sztrájk során biztosították a minimális szolgáltatási követelményeket, hogy a betegek ne maradjanak egyedül, és megkapják a szükséges ellátásokat. Elkezdődött a koronavírus-járvány harmadik hulláma az Egyesült Államokban
A madridi parlament előtt körülbelül 50 fehér laboros kabátban lévő orvos jelent meg, egymástól biztonságos távolságra, tiltakozva a helyzet miatt. 1995 óta ez az első ilyen országos orvosi sztrájk.
Az utolsó csepp az lehetett a pohárban, amikor kormányrendelet született arról, hogy egy orvos bármikor behívható egy másik kórházi szolgáltatáshoz, független attól, hogy milyen szakterületen dolgozik.
A panaszok között szerepelt az is, hogy az orvosok szerint a hatóságok képtelenek szembenézni a járvánnyal. A sztrájkot azon a napon szervezték, amikor a spanyol baloldali kormány nyilvánosságra hozta a 2021-es évre vonatkozó költségvetési tervezetét, mely magában foglalja a közegészségügyi szektor kiadásainak 151%-os növekedését.
Borzasztó felvételek készültek a tomboló Zeta hurrikánról
Spanyolország az első olyan uniós ország, ahol már több mint 1 millió COVID-19 fertőzöttet regisztráltak. A vírus eddig legalább 35 000 áldozatot követelt az országban, miközben a munkanélküliség 16.26%-ra ugrott a koronavírus miatt. Vasárnap a kormány egy 6 hónapos rendkívüli állapotot hirdetett meg, és országot kijárási tilalmat rendel el.