180 százalékkal emelkedett a kocsmabezárási hullám az Egyesült Királyságban
Az iparág képviselői folyamatosan rezsitámogatásért könyörögnek, hiszen a brit pubok egynegyedének már egyáltalán nincs pénze, hogy fenntartsa magát.
Az Independent jelentése szerint a legfrissebb adatok azt mutatják, hogy mindössze egyetlen év alatt több mint 180 százalékkal több kocsmát zártak be az Egyesült Királyságban, mint egy évvel ezelőtt, ez pedig egyrészt a költségek rohamos emelkedése, másrészt pedig a vendégek eltűnése miatt következett be.
Az UHY Hacker Young könyvelőcsoport közlése szerint fizetésképtelenség a 2021-es 280-ról tavaly 512-re emelkedett, hozzátéve, hogy felmérésük szerint a kocsmákat üzemeltető cégek közel egynegyede már három gyengébb hónap után kénytelenek lehúzni a rolót.
A jelentés szerint a megélhetési válság és a kamatok emelkedése miatt a vendégek jelentősen visszafogták az italokra és ételekre fordított kiadásaikat, ráadásul az országban több vasúti sztrájk is volt a közelmúltban, melyek megakadályozták a vendégeket abban, hogy beutazzanak a városközpontokba.
Az éveken át tartó koronavírus-járvány nyomán hozott járványügyi intézkedések és korlátozások után a legtöbb brit kocsma már nem rendelkezik megtakarítással, de ha mégis, akkor sincs kapacitásuk arra, hogy ennél több kölcsönhöz folyamodjanak. A manapság tapasztalt gazdasági visszaesés pedig egyes vállalkozók számára az utolsó lökést jelenti a fizetésképtelenség felé.
Az iparági szervezetek jelentése szerint a kocsmák és éttermek csökkentették nyitvatartási idejüket, hogy a csendesebb időszakokban spóroljanak a számlákon. A múlt hónapban azonban a kincstár bejelentette, hogy a vállalkozásoknak nyújtott támogatásokat március végétől drasztikusan csökkentik, ahogy a globális gázárválság is enyhül.