153 afgán médiaorgánum szüntette be működését kevesebb mint egy hónap alatt
A médiát támogató szervezetek szerint a gazdasági hiányosságok és a korlátozások a két fő oka annak, hogy a médiumok leálltak.
Az afganisztáni szabad médiát támogató szervezetek hétfőn közölték, hogy a korábbi kormány augusztus közepi bukása óta 20 tartományban 153 médiaorgánum szüntette be tevékenységét. A szervezetek tisztviselői szerint ezek között az üzletek között rádió-, nyomtatott és televíziós csatornák is vannak, és a jelentések szerint a gazdasági problémák és a korlátozások egyaránt a fő okok közé tartoznak.
A tisztviselők szerint ha nem sikerül megoldani a média pénzügyi válságát, és nem foglalkoznak a médiával szembeni korlátozásokkal, akkor valószínűleg még több médiaszolgáltató fogja beszüntetni működését az országban.
A megszűnt médiumok tisztviselői megerősítették, hogy a gazdasági problémák és a korlátozások miatt nem tudtak tovább működni. A Paktikában állomásozó Milma Rádió egyike azoknak a médiumoknak, amelyek a közelmúltban szüntették be tevékenységüket. A rádiót 2011-ben alapították, és politikai, kulturális, gazdasági és sporthírekkel foglalkozott.
Manzoor szerint a Milma Rádiónak 35 alkalmazottja volt, és 13 tartományban működött. Most az összes korábbi alkalmazott munkanélküli. Jamaluddin Elham, a rádió egykori riportere elmondta:
Az afganisztáni szabad médiát támogató szervezetek szerint a gazdasági problémák súlyosak, és a korlátozások mellett való működés nagy kihívások elé állítja a médiát. A tálibok azonban azt mondták, hogy megpróbálnak biztonságos környezetet teremteni a média és az újságírók számára, hogy folytathassák munkájukat – számolt be a Tolo News.