Zacher Gábor a vírusról: „nekem is eszembe jutott, hogy a francba, ebbe én is belehalhatok”
A koronavírus-járvány már két éve keseríti meg életünket, de azokra, akik közvetlen közelről tapasztalják nap mint nap a járvány pusztítását, még komolyabb hatással van a helyzet mentálisan.
A koronavírus-járvány alapjaiban rengette meg életünket, és a globális járvány kirobbanása óta minden ország egészségügyi ellátórendszere vérrel és verítékkel küzd a vírus ellen, minden erejüket és kapacitásukat bevetve, hogy megmentsék a koronavírus-fertőzöttek életét.
Mindezt saját szemével látja és tapasztalja Zacher Gábor, a hatvani kórház sürgősségi orvosa, aki minden egyes nap szembesül azzal, hogy milyen borzasztó állapotba kerülhetnek az emberek, ha elkapják a fertőzést. A toxikológus az ATV Húzós podcastjában megosztotta, hogy miért is ilyen nehéz a vírussal szembeni harc, és mi hiányzik a megoldáshoz.
Rónai Egon felvetette, a koronavírus-fertőzés egy konkrét kórkép, ezért meglepő, hogy vannak olyan esetek, amikor a fertőzöttet egyszerűen nem lehet meggyógyítani. Zacher ennek kapcsán megosztotta, hiába ismerjük a kórképet, és hiába vannak megfelelő eszközök a tüneti kezelésre, az a probléma, hogy nem áll rendelkezésre az a valami, ami konkrétan elpusztítja a vírust.
A szakember azt is hozzátette, a koronavírus egy kifejezetten agresszív vírus, mely képes átalakulni, és idomulni a környezetéhez, éppen ezért még nem áll rendelkezésre olyan adekvát terápia, mely biztosan elpusztítja a vírust, valamint mely garantáltan beválik minden betegnél.
Így érezte magát Zacher, amikor a járvány elkezdte szedni áldozatait Magyarországon is, a szakember pedig megannyi veszteséget könyvelt el: saját kollégáit temette el, akik kezei között vesztették életüket a vírusban. Meglátása szerint egyértelmű, hogy a vírus elsősorban azokat támadja, akik valamilyen alapbetegséggel küzdenek, s saját tapasztalatai alapján a kórházban ápoltak 70-80 százaléka oltatlan.