A Wikipédia társalapítója szerint megbízhatatlan az internetes enciklopédia
Larry Sanger egészen nyíltan beszélt a modern kor egyik leghasznosabb vívmányáról, a közösségi finanszírozásból működő Wikipédiáról.
A Lockdown TV-nek adott interjújában Sanger figyelmeztetett, habár a Wikipédiát korábban arra szerették volna használni, hogy ismeretterjesztő jellegéből adódóan az internet egyik megbízható forrása legyen, mára teljesen hasznavehetetlenné vált.
A szakember hozzátette, a mai Wikipédia már nem olyan, mint ahogyan azt korábban elképzelték, mivel gyakran nem az igazság és a politikai pártállástól független adatok és tények kerülnek fel rá, hanem befolyásolt üzenetek és vélemények, melyeknek szerinte semmi köze sincs a tárgyilagos tájékoztatáshoz.
Példaként Joe Biden rovatát hozta fel, ahová nem töltötték fel a szerkesztők a választási kampány óta tartó republikánus kritikákat, csupán egyoldalúan írták le a helyzetet, ezt pedig Sanger úgy ítélte meg, hogy szembemegy az objektív tények közlésével.
A Wikipédia társalapítója nem véletlenül osztotta meg gondolatait, az elmúlt hónapokban a közösségi médián is végigsöpört egy cenzúrahullám, mely során olyan neves embereket is letiltottak véleményük hangoztatásáért, mint például az mRNS-vakcinák felfedezőjét, aki csupán információs jellegű cikket tett közzé az oldalán.
Álljunk a politikai spektrum bármelyik oldalán, abban egyetérthetünk, hogy a véleményszabadság korlátozása és a narratívák követése alapján történő megítélés és cenzúra nemcsak hogy keserű szájízt hagy minden józanul gondolkodó embernél, hanem megkérdőjelezi a demokrácia alapelveit.
„A Wikipédiát már mindenki ismeri és komoly hatást gyakorol a világra, ezért egy gusztustalan harc folyik a háttérben annak érdekében, hogy olyan cikkek kerüljenek fel rá, amelyekben véleményeket, nem pedig tényeket állapítanak meg” – zárta gondolatait Sanger.