WHO: semmi sem támasztja alá, hogy az antitestek megvédik az embereket egy második COVID-19 fertőzéstől
Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO adatai szerint a globálisan végigsöprő koronavírus-járvány, április 25-ig bezáródóan, eddig 2 686 785 embert fertőzött meg, melyek közül 184 681 fő elhunyt a betegségben.
A WHO elmondása szerint jelenleg semmi bizonyíték nincs annak alátámasztására, hogy a korábbi COVID-19 betegek – akik kigyógyultak a vírusból és így úgynevezett antitesteket fejlesztett a szervezetük – egy második fertőzés ellen védve vannak.
A nemzetközi egészségügyi szervezet szerint, az „immunitás útlevelek”, valamint a „kockázatmentességi bizonyítványok” kiállítása a koronavírusból való kigyógyulást követően rendkívül veszélyes, ugyanis megnövelheti a kockázatát a vírus terjedésének.
A kommentet azután eszközölték, hogy Chilében bejelentették a világ első „immunitás útleveleit”, amit azzal a feltételezéssel állítottak ki a felépült betegeknek, hogy antitesteket fejlesztett a szervezetük, ezzel ellenállást szerezve egy esetleges újrafertőződéssel szemben.
Az ország egészségügyi hatóságai szerint ezzel a dokumentummal újra megnyílik a lehetőség a gyógyult személy előtt, hogy visszatérjen a munkahelyére, azonban a WHO nem tartja jó ötletnek a kiállítását. Szabályozás azonban nincs az alkalmazására, így jobb híján az idő fogja eldönteni, beválik-e ez a módszer.
A WHO már korábban is hasonló álláspontot képviselt: