Vogel Soma részletesen elmondta, mire figyel az ötösök védésénél

Mint fogalmazott, őt személy szerint motiválta, hogy egy olimpián a többi magyar sportolóért is küzdenek, emellett a korábbi edzőkért, családtagokért.

...svg content...Fotó: MTI/Illyés Tibor

Koós Alexandra

A magyar férfi vízilabda-válogatott 4-2-es vezetés után úgy kapott négy gólt zsinórban, hogy eközben négy perces emberelőnyben is játszott, de akkor csak kapufákig jutott. Az olaszok 7-5-re is vezettek a hektikus meccsen, de onnan már 9-8 volt a mieinknek, és az újabb olasz egyenlítés után Jansik Szilárd egyedül úszott kapura 15 másodperccel a vége előtt, de nem tudta elpasszolni a kapus mellett a labdát – emlékeztet a Telex. Jansik Szilárd mindezt úgy értékelte: „Eldönthettem volna, nem sikerült, de megmentett engem a csapat, ezért vagyunk nagybetűs csapat, mert ha valaki hibázik, akkor azt a másik ki fogja javítani”.

Mint mondta, a csoportban nem ment úgy a játék, de utána összeültek, felálltak, és tudták, az egyenes kieséses szakaszban kell nagyot nyújtani. „Fél negyedet szédültem a sérülés után, majd próbáltam segíteni a csapatot” – tette hozzá. A második negyedikben Condemi továbblendülő keze találta el Jansik arcát, a vérző sérülés láttán a játékvezetők piros lapot mutattak fel az olasznak, ami azt is jelentette, hogy négy percen át eggyel kevesebb olasz volt a medencében. A csapat legeredményesebb játékosa Manhercz Krisztián volt, aki öt gólig jutott. Három éve a horvátoknak hetet vágott, akkor is az olimpiai elődöntőt volt a tét – idézik fel a cikkben. Soron kívül Lassan, de biztosan naposra fordul a borongós időjárás kedden, csak elszórtan lehetnek záporok

„Mindkettő kedves a szívemnek, nehéz rangsorolni, de a legkedvesebb a szívemnek az, hogy Vogel Soma nálunk véd” – mondta. A Fradi kapusa a játékidő alatt is megfogott két büntetőt, majd a szétlövésben még hármat, egyedül Presciutti tudta belőni neki, mindenki mást elbizonytalanított. A kapitány, Varga Zsolt arra tért ki: Vogellel külön gyakorolják az ötösvédéseket, mert kezdetben, még a Ferencvárosban veszítettek kétszer is. Azóta viszont ez volt a tizenkettedik győztes párbaj, amiben a magyar kapus hathatós segítséget ad a társainak. A tavalyi világbajnoki döntőben is halmozta a bravúrokat a görögök ellen – jegyzi meg a lap.

Varga szerint akkora teher nehezedik a játékosokra, hogy nekik is fontos, hogy van egy ilyen kapus mögöttük, akitől ilyen támogatást kapnak. „Statisztika, megérzés és a reflex összessége, ebből jönnek a védések, illetve, hogy nyugodt lehetek, hiszen nálunk vannak a világ legjobb lövői, sokszor az is elég, ha egyet kivédek a párbajban” – magyarázta Vogel, mi kellett a hárításhoz. Ezt követően pedig a Telexnek nyilatkozva arról beszélt, hogy a kezdeti lélektani fölény átfordult az ellenfél oldalára a négyperces kiállítással, ők voltak a hangosabbak, agresszívebbek, gyorsabbak, de innen is volt visszaút, a magyar csapat fel tudott állni.

Őt személy szerint motiválta, hogy egy olimpián a többi magyar sportolóért is küzdenek, emellett a korábbi edzőkért, családtagokért – fűzte hozzá. Korábban azt is megírtuk, hogy a tekvondós Józsa Levente elárulta, miért kapott ki az olimpián. „Egyáltalán nem erre számítottam, jobbnak is gondoltam magam kínainál, az első menet simán meg is volt”. Ám egy héttel korábban volt egy betegsége, belázasodott, és ugyan egy nap alatt jobban is lett, szerinte kondiban teljesen elfogyott. „A végén nem azért lett ennyi az eredmény, mert jobb lenne a srác, hanem egyszerűen már nem tudtam rúgni” – fogalmazott Józsa Levente.