Újítást vezet be a Vodafone az Oracle segítségével
A több évre szóló megállapodás keretében a távközlési csoport számos rendszerét modernizálja és telepíti át az Oracle által menedzselt felhőrégióba
Az Oracle és a Vodafone stratégiai partnerséget jelentett be a Vodafone európai IT-infrastruktúrájának modernizálása és a felhőre való átállás felgyorsítása érdekében – közölte az Oracle az MTI-vel szerdán.
A több évre szóló megállapodás keretében a távközlési csoport számos rendszerét modernizálja és telepíti át az Oracle által menedzselt felhőrégióba, amely az Oracle összes nyilvános felhőszolgáltatását elérhetővé teszi a Vodafone saját hálózatában és adatközpontjaiban. Mindez azt is lehetővé teszi a Vodafone számára, hogy gyorsabban építsen új felhőalapú alkalmazásokat, és nemzetközi lefedettségét kihasználva egyszerre több piacon is bevezesse azokat – közölték.
A Vodafone olyan számítási erőforrásokhoz is közeli hozzáférést kap, amelyek lehetővé teszik a szolgáltatások dinamikus bővítését és skálázását több földrajzi területen, miközben csökkentik a működési költségeket és megfelelnek az adatelhelyezési szabályoknak.
Az együttműködés támogatja a távközlési vállalat hosszú távú kezdeményezését, amelynek célja a kritikus fontosságú rendszereket támogató technológiai infrastruktúra konszolidálása és modernizálása egy megosztott, házon belül telepített, nyílt szabványú platformon, amely képes támogatni és bővíteni a következő generációs digitális szolgáltatásokat.
A Vodafone 21 országban üzemeltet mobil- és vezetékes hálózatot, valamint további 52 országban működik együtt számos mobilhálózattal. Tavaly december 31-i adatok szerint több mint 300 millió mobilügyfelet, több mint 28 millió vezetékes szélessávú ügyfelet és több mint 22 millió TV-ügyfelet szolgál ki.
A New York-i értéktőzsdén jegyzett Oracle Corporation a világ legnagyobb üzleti szoftvermegoldásokat kínáló cége, amelyet 1977-ben alapítottak Kaliforniában. A májussal zárt 2022-es pénzügyi évben a teljes bevétel dollárban számolva 5 százalékkal, árfolyamhatástól megtisztítva pedig 7 százalékkal, 42,4 milliárd dollárra nőtt. A felhőszolgáltatásokból és licenctámogatásból származó bevételek dollárban 5 százalékkal, árfolyamhatástól megtisztítva 6 százalékkal, 30,2 milliárd dollárra nőttek. A felhőalapú licenc- és helyszíni licencbevételek dollárban 9 százalékkal nőttek, árfolyamhatástól megtisztítva pedig 12 százalékkal emelkedtek 5,9 milliárd dollárra. A 2022-es pénzügyi évben az éves nettó nyereség 6,7 milliárd dollár lett az előző, 2021-es pénzügyi évben elért 13,7 milliárd dollár után.
(MTI)