370,22 Ft
396,19 Ft
467,73 Ft
61,527 $

Kikapott a magyar válogatott a horvátoktól a férfi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében

A vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében a magyar válogatott és Horvátország csapott össze egymással.

...svg content...Fotó: A magyar csapat tagjai a férfi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében játszott Magyarország - Horvátország mérkőzés előtt a zágrábi Mladost uszodában 2024. január 14-én.

A horvátok hozták el a labdát az első félidőben, és noha Gyapjas védte az első kísérletet, nem sokkal később a horvát csapat mégis vezetéshez jutott, amire Fekete Gergő válaszolt, így minden kezdődhetett elölről. A következő percek gól nélkül teltek, mindkét csapat jól védekezett, nehezen találták a rést, amihez Gyapjas nem egy látványos védéssel járult hozzá.

Valamivel több mint 3 perccel az első negyed vége előtt a horvátok megint vezetéshez jutottak egy blokkban megpattant lövéssel. Az első negyed utolsó gólját Vigvári Vince gyűjtötte be, amivel 2-2-vel fordulhattak a felek. A folytatás is hasonló volt, kevés gólra lehetett számítani, de megint csak a hazaiaké volt az első találat, míg Gyapjas egy újabb ziccervédéssel emelkedett ki a vízből. Soron kívül Jöhet a felhőszakadás, másodfokú riasztást adtak ki Budapest környékére

Az azt követő emberelőnyt viszont már nem tudta kihasználni a magyar csapat, először a horvát kapus védett nagyot, utána pedig a kapufa segítette ki az ejtésnél. 1 perc 42 másodperccel a negyed vége előtt először mentek két góllal a horvátok az elődöntőben. A negyed 4-2-es horvát vezetéssel ért véget, sok magyar helyzet maradt ki, hiányzott a pontosság a befejezéseknél.

A végére elúszott a meccs

A harmadik negyed már magyar góllal, szépítéssel indult. Nagy Ádám oldotta meg a kérdést emberelőnyből, amire lélektani szinten is óriási szükség volt. Ide-oda úsztak a játékosok, de gólt csak a legritkább esetben láthattunk, óriási volt a küzdelem a védekező és támadó játékosok között, míg a kapusok hozták a kötelezőt.

Az 5-3-as horvát vezetés ötméteresből született meg, nem lehetett kivédeni a bombaerős lövést, így ismét nehéz helyzetbe kerültek a magyarok. Nagy Ádám megunta a dolgot, és óriási góllal hozta vissza a csapatát a meccsbe. Sokáig nem örülhettünk, mert megint ötméterest kaptak a horvátok, és nem hibáztak.

Vigvári nem kért elnézést, egy pattintott lövéssel jelezte a hazaiaknak, hogy még nincs vége, 6-5-tel mentek tovább, majd röviddel ezután 7-5-öt mutatott a kijelző. Fekete Gergő lőtte az utolsó gólt a negyedben, amikor megint egy gól volt a differencia. Hiába kaptak a horvátok kettős emberelőnyt, a magyar blokk közbeszólt. Az utolsó negyed egy szebb horvát góllal indult, így megint elérték, hogy két góllal menjenek. Sőt, ebből rövid időn belül háromgólos különbség lett, 9-6-ra ment az ellenfél, és ezzel eldőlni látszott az elődöntő.

Ugyan a magyar válogatott kikapott (8-11), dicséretet érdemelnek, mert sokáig meccsben voltak a tapasztaltabb és erősebb horvát csapat ellen játszottak, akik hazai környezetben juthattak be a döntőbe a spanyolok után. Ne feledjük, van még egy meccs a bronzéremért, így megvan a lehetőség arra, hogy a magyarok éremmel térjenek haza.