367,02 Ft
392,77 Ft
458,56 Ft
63,803 $

Hihetetlen drámai világbajnoki döntőt nyert meg a magyar férfi vízilabda-válogatott

A magyar férfi vízilabda-válogatott Görögországgal csapott össze a döntőben a vizes-vb-n.

Fotó: A magyar válogatott játékosai a férfi vízilabdatorna döntõjében játszott Magyarország - Görögország mérkõzésen a fukuokai vizes világbajnokságon 2023. július 29-én. MTI/Koszticsák Szilárd

Magyarország rögtön emberelőnyhöz jutott, de a görög kapus hárítani tudott, így az első komolyabb helyzet máris kimaradt. Röviddel ezután Molnár Erik is a kiállítás sorsára jutott, viszont a görögök élni tudtak a lehetőséggel, és megszerezték a vezetést.

Az első magyar gól nehezebben született meg, pillanatokkal azután, hogy a görögök kiállítása lejárt. A válogatott legeredményesebb tagja, Zalánki bombázott a kapuba, amivel egyenlített, míg a másik oldalon Vogel gyorsan védett egyet, így ismét a magyarok támadhattak. Soron kívül Ezt a férfit keresi a rendőrség a szentesi gyilkosság ügyében

Egy perccel később Vogelnek megint hárítania kellett, viszont a görög kapus is megtette ugyanezt. Zalánki ellen azonban nem volt ellenszere, parádés módon emelte át a feje fölött a labdát, és 2-1-re módosította az állást. A kezdeti idegesség után Vámos hajított a kapuba, amivel már két góllal ment a magyar válogatott.

Mindkét csapat ideges volt, sok helyzet maradt ki

Sokáig nem örülhettünk, 3-2-re szépített Görögország, akik ismét emberhátrányba kerültek. Fekete Gergő jobb keze erősen villant, ami gólt ért, így ismét két találat volt a differencia, tartván a tempót az első negyed utolsó felében.

A görögök szerezték meg a labdát a második negyed ráúszásánál, és noha emberelőnybe kerültek Nagy Ádám kiállításával, nem tudtak mit tenni, ahogyan a magyarok sem az első támadásukból. Ide-oda fújtak a bírók, hosszú másodperceken át nem is született találat, mindkét csapat agresszívebb volt a vízben.

Kevesebb, mint 5 perc volt hátra, amikor a görögök 4-3-ra feljöttek, ami egyúttal figyelmeztetés is volt a magyarok számára. Gyorsan reagáltak erre, Manhercz szép átvétele és lövése után már 5-3-at mutatott az eredményjelző, viszont megint feljött egy gólra az ellenfél. Amikor úgy tűnt, kiegyenlítenek, Vámos blokkolt egy hatalmasat, így ismét a magyaroknál volt az esély, viszont a kapufa kisegítette a görögöket.

Magyar rövidzárlat, majd feltámadás

Hiába a véleményes ítéletek, Görögország nem tudott kiegyenlíteni a második negyedben, 5-4-gyel fordultak a csapatok a folytatásra. Nem a tervek szerint kezdődött a harmadik negyed, a görögök büntetőből egyenlítettek, köszönhetően a sorozatos labda nélküli kiállításoknak is. Ez egyúttal az első komolyabb rövidzárlatot eredményezte, mert az ellenfél a vezetést is megszerezte, hiába a kétgólos előny.

Vámos pályafutása egyik legfontosabb gólját lőtte meg 3 perc 50 másodperccel a harmadik negyed vége előtt, és minden kezdődhetett elölről. Túl sokáig nem tartott az öröm, hiába a kivédekezett emberhátrány, mert utána 7-6-ra módosult az állás görögök javára.

Zalánki védekezésben is sokat tett ahhoz hozzá, hogy kisebb legyen a baj, parádésan védekezett, majd támadott. A harmadik negyed utolsó pillanataiban Manhercz a világ másik feléről lőtte el a labdát, amiről mindenki tudott, fel is készültek rá, de ezt a bombát ne lehetett védeni, 7-7-tel várhattuk az utolsó negyedet.

Drámaian alakult a végjáték

A negyedik negyedben a magyarok hozták el a labdát, viszont az első támadás sikertelen volt, akárcsak a görögöknek, akikkel a kapufa babrált ki. Jansik okosan pattintotta meg a vízen a labdát, és 8-7-tel újra Magyarország vezetett. Ezt követően az ellenfél emberelőnybe került, de hiába, kivédekezték őket, a végén pedig Vogel védett, ám az ellentámadás nem volt sikeres. Görögország ezzel már élni tudott, 8-8-nál került újra a magyar csapat kezébe a labda.

Manhercz 9-8-nál valami egészen elképesztő gólt lőtt, amivel mindenkit meglepett. Ismét egy rendkívül fontos találat volt ez Magyarországtól, amire Görögország gyorsan válaszolt, szintén szép góllal. Amikor már talán megfeledkeztek Zalánkiról, a csendesebb percei után betalált, viszont a görögök is. 10-10 volt az állás kevesebb, mint 3 perccel a lefújás előtt.

50 másodperc volt hátra, amikor Vogel klasszis módjára védett, gyakorlatilag a világbajnokság legszebb mozdulata volt, a lehető legjobbkor. Jött is az időkérés, mert minden a magyarok kezében volt 10-10-nél. Rosszul alakultak a dolgok, és nemcsak a görögök jöhettek, hanem még emberelőnyhöz is jutottak. Az utolsó másodpercek idegtépőek voltak, mert miután Magyarország kivédekezte az emberelőnyt, kapufát lőttek, így jöhettek az ötméteresek, ami papíron sokkal inkább a magyar válogatottnak kedvezhetett Vogel és a nagy lövők miatt.

Varga kezdte a kört, ám nem talált be, akárcsak ezután a görögök, mert Vogel hárított. Vámos nem kegyelmezett, ezzel meg is lett a vezetés, viszont Görögország sem hibázott. Zalánki lövése majdnem átszakította a hálót, addig Voggel homlokkal védett. Jansik viszont hibázott, míg Vogel újra védett. Ezzel Fekete Gergő meccslabdához jutott, de nem ment be. Őrületesek voltak az utolsó percek, nem számíthattunk arra, hogy ennyi magyar lövés kimarad. Varga a következő sorozatban betalált, amire megvolt a görög válasz, akárcsak a mienk részéről. Miután Vogel újra hárított, minden eldőlt, Magyarország negyedszer is világbajnok lett.