Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Videón, ahogy szétverik a dolgozók az egyik iPhone gyárat a bérkérdések miatt

Nem mindenki elégedett a bérezéssel Indiában, és ez most egy erőszakos cselekedetet vont maga után, ami miatt a rendőrségnek is fel kellett lépnie.

Külföld
Author image

A T-800-as

Szerkesztő

Nem mindenki elégedett a bérezéssel Indiában, és ez most egy erőszakos cselekedetet vont maga után, ami miatt a rendőrségnek is fel kellett lépnie.

Szó szerint elszabadultak az indulatok az egyik indiai iPhone gyárban, ahol több mint 100 dolgozót tartóztattak le, akik tombolni kezdtek a ki nem fizetett bérek miatt. Egy tajvani vezetésű iPhone gyárról van szó Bangalore közelében – írja a BBC. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

A közösségi médiában hamar elterjedtek ezek a videós felvételek, ahogy a dolgozók komoly károkat okoznak, leverik a biztonsági kamerákat. Még az egyik autó is kigyulladt a gyártóüzem területén. A rendőrségnek nagyobb erőre volt szüksége ahhoz, hogy megfékezze az indulatokat.

A dolgozók elmondása szerint négy hónapja nem kaptak teljes fizetést, és közben további műszakokban kell dolgozniuk. A cég a lehető leghamarabb folytatni akarja a munkát, és az AFP hírügynökség által idézett nyilatkozatban nem szerepelnek a munkavállalók panaszai.

A nyilatkozatban az áll, hogy ismeretlen identitású emberek okozták a károkat, akik tisztázatlan szándékkal betörtek és megrongálták a létesítményüket. Az indulatok akkor szabadultak el, amikor az éjszakai műszakból mintegy 2 000 dolgozó távozott szombaton az épületből – írja a Time of India.

Több százan tomboltak, melynek ideje alatt a vezető tisztségviselők irodáit is tönkretették, beleértve a bútorokat, de az összeszerelő egységek szintén tönkrementek. A kár jelentős lehet, bár ennek a pontos összege nem ismert, a kárfelmérés jelenleg is zajlik.

Meglehet az oka a rejtélyes indiai betegségnek

Az indiai kormány azt mondta, gyors megoldásra törekednek, és biztosítják az embereket, hogy minden munkavállalót megvédenek a jogaik alapján. Az egyik szakszervezeti vezető a The Hindu lapnak például azt mondta, „brutális kizsákmányolás” történt.

A helyi média szerint a gyár mintegy 15 000 alkalmazottat foglalkoztat. Az Apple egyelőre nem reagált a BBC kérdésére, de a múltban már egyértelművé tette, hogy nagyon komolyan veszi a beszállítói oldalon történő munkakörülményeket.