Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Súlyos helyzet állt elő – vészjelzést adtak ki Dubajban Irán miatt

Súlyos helyzet állt elő – vészjelzést adtak ki Dubajban Irán miatt

Súlyos helyzet állt elő – vészjelzést adtak ki Dubajban Irán miatt
Shutterstock/Illusztráció

Dubajban már azonnali riasztást adtak ki a súlyos veszélyek miatt.

A Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktus újabb aggodalmat keltett a térségben, miután Dubaj lakosai és a városban tartózkodó turisták sürgősségi riasztást kaptak mobiltelefonjaikra egy lehetséges rakétatámadás veszélye miatt.

A cikk a videó után folytatódik

A figyelmeztetés szerint az embereknek azonnal menedéket kell keresniük, miközben a térségben már hetedik napja tartanak a harcok.

A riasztás egy olyan városban hangzott fel, amit a világ egyik legnépszerűbb turisztikai célpontjaként tartanak számon, és amely különösen sok brit utazót vonz. A figyelmeztetés a telefonokon arról szólt, hogy fennáll a rakétatámadás veszélye, ezért az érintetteket arra kérték, hogy „azonnal keressenek menedéket”.

A riasztást komolyan kell venni

A történtekről a Mirror számolt be, ami szerint a riasztás azért érkezett, mert Iránból indított fegyverek fenyegetik a térséget, miközben a Közel-Keleten zajló konfliktus egyre intenzívebbé válik.

Az Egyesült Arab Emírségek eddig békésnek tartott turisztikai képe is megingott, miután szombaton iráni fegyverek csapódtak be, amik tüzet okoztak egy ötcsillagos üdülőhelyen, és veszélyeztették a világ legmagasabb épületének számító felhőkarcolót is.

A támadások következtében az Egyesült Arab Emírségek fővárosában, Abu-Dzabiban egy ember meghalt, heten pedig megsérültek a repülőtéren. A jelentések szerint Irán több szomszédos országot is támadott, miközben az Egyesült Államok és Izrael korábbi katonai műveleteire válaszolt.

A hatóságok igyekeztek megnyugtatni a lakosságot és a turistákat, hangsúlyozva, hogy az ország légvédelmi rendszere a világ egyik legfejlettebbje. A hivatalos közlések alapján a rendszer több drónt és rakétát is megsemmisített a levegőben, miközben olyan felvételek is megjelentek, amelyeken vadászgépek kísérik a Dubaji Nemzetközi Repülőtérről felszálló utasszállító repülőgépeket.

Az elmúlt napokban több alkalommal is érkeztek riasztások a telefonokra a rakétatámadások veszélyéről. Bár ezek nem voltak túl gyakoriak, egyetlen reggel alatt két figyelmeztetés is érkezett.

Nagyon feszült a helyzet

A támadások komoly diplomáciai következményekkel is jártak. Az Egyesült Arab Emírségek a történtek után bezárta légterét, vasárnap pedig bezárta teheráni nagykövetségét, valamint visszahívta diplomatáit az iráni fővárosból.

Később a légteret újra megnyitották, és korlátozott számú járat ismét elindult, miközben sok turista próbálja elhagyni a konfliktus sújtotta térséget. Brit állampolgárok ezrei igyekeznek hazautazni, és mintegy négyezren már kereskedelmi járatokkal visszatértek, mielőtt az első kormányzati chartergép péntek hajnalban, nem sokkal 1 óra előtt leszállt a londoni Stansted repülőtéren.

A következő cikkhez görgess lejjebb