A brit miniszterelnök-helyettes szerint veszélyes a gyűlölethullám, amely a politikusokra irányul
Dominic Raab miniszterelnök-helyettes és igazságügyi miniszter arra figyelmeztet Sir David Amess konzervatív törvényhozó meggyilkolása után, hogy „elszabadult“ az online gyűlölet szintje, amellyel a brit parlament tagjai szembesülnek.
Elmondta, hogy úgy érzi, túl sok az a gyűlöletmennyiség, amelyet kapnak, és kezdenek a dolgok kicsúszni a kezükből.
Az elefánt a szobában mindebben az, hogy az online gyűlölet mennyisége, amit mindannyian kapunk, kicsúszott a kezünkből. Az online névtelenséghez való joggal kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy „indokolt“ annak megszüntetése, mivel az internetezőknek nem lenne szabad, hogy „a névtelenség fátyolából visszaélhessenek a közösségi médiában betöltött pozíciójukkal“.
Elmondta, hogy mióta 2010-ben átvette parlamenti képviselői tisztségét, megnőtt annak a kockázata, hogy a képviselők támadások áldozatává válnak. Ezért a közvélemény politikusokba vetett bizalmának „csökkenését“ okolta a 2009-es költségtérítési botrány óta, amely leleplezte a korábbi években mind az alsóház, mind a felsőház tagjai által benyújtott indokolatlan követeléseket.
Raab megjegyzéseit Sir David Amess tory képviselő halálára reagálva tette, akit halálosan megkéseltek, amikor múlt pénteken választókerületi gyűlést tartott egy metodista templomban Leigh-on-Sea-ban. A Metropolitan Police még aznap hivatalosan is terrorista incidensnek nyilvánította a gyilkosságot, amely potenciálisan iszlamista szélsőségekkel állhat összefüggésben – írja az RT.
Priti Patel belügyminiszter szombaton közölte, hogy Amess halálának fényében felülvizsgálják a választóikkal találkozó képviselőkre vonatkozó védelmi intézkedéseket. Azt is elmondta, hogy fontolóra vette a névtelen közösségi média fiókok betiltását, mivel sok képviselőt „megdöbbentő“ internetes visszaélések érnek.
Amess halálos késelésével a brit törvényhozókat ért támadások komor listája bővült az elmúlt években. Jo Coxot, az ellenzéki Munkáspárt képviselőjét 2016-ban egy szélsőjobboldali szélsőséges gyilkolta meg, míg Stephen Timms, Tony Blair kormányának minisztere 2010-ben egy kelet-londoni választókerületi ülésen élt túl egy késes támadást.