Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Komoly veszélyek fenyegetik a magyar nyugdíjasokat

Egy nemzetközi kutatás szerint aggasztó a magyar idősek helyzete, a tendenciák pedig az elkövetkező években sem fognak javulni, így szinte ki lehet jelenteni, sose érhetjük be Ausztriát vagy Csehországot.

...svg content...Twenty20
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A francia Natixis bank tanulmányában 44 ország időseinek helyzetét vizsgálták meg négy szempont alapján: az egyes országok egészségügyi helyzetét, bizonyos makrogazdasági adatokat (pl. infláció), a környezet állapotát (pl. levegőminőség), valamint az országban uralkodó jövedelmi viszonyokat vették tüzetesebben górcső alá – írta a Napi.hu.

Magyarország mindegyik mutató alapján a legutolsó helyen szerepel, legfőképpen egészségindex és életminőség-index szerint szakadtunk le, de pénzügyekben is sereghajtók vagyunk. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

Az ország jövedelmi viszonyait, például a jövedelemegyenlőtlenségeket mérő „anyagi jólét-index” az egyetlen, amelyben sikerült megelőznünk egy szomszédunkat, Szlovákiát. Ezek következtében Magyarország a globális nyugdíj-indexben (GRI) mindössze 58 pontot ért el idén, ami a közép-európai régió legrosszabb teljesítménye.

A koronavírus-válsággal sújtott 2020-as évben lényegesen rosszabbodott az európai idősek helyzete. 2021-re azonban a többség már erősödni tudott, és a „gyengébben” teljesítők is megtartották az egy évvel ezelőtti szintet. Kivételt képez Magyarország: sajnos a régió egyetlen országaként hazánkban egy év elteltével még nehezebb helyzetbe kerültek az idősek.

Ezzel a valaha szerzett második legrosszabb pontszámunkat állítottuk be idén, sőt, most kerültünk a legmesszebbre a vizsgált országok mediánpontszámától. Ezek alapján kijelenthető, hogy a reményekkel ellentétben nincs is reális esélyünk arra, hogy belátható időn belül utolérjük Ausztriát, vagy akár Szlovéniát és Csehországot – olvasható a riportban.

A jövőben egyre nagyobb veszéllyel fenyegetheti a nyugdíjasokat az infláció, továbbá a korhatárok módosítása, így szakértők szerint elképzelhető, hogy 2022 után elgondolkodnak majd a döntéshozók a 70 év fölé történő emeléssel.