Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Vérfagyasztó videó készült a legritkábban mutatkozó mélytengeri ördöghalról

600 méter mélyen fedezték fel egy kutatórobottal, videót is készítettek a különös lényről.

...svg content...Fotó: illusztráció | unsplash
Tudomány

Bense Róbert

Szerkesztő

A Monterey Bay Aquarium Research Institute kutatói egy távirányítású járművel fésülték át a Monterey Canyont, amely egy meredek óceáni árok Kaliforniában, és mintegy 153 kilométerre nyúlik a Csendes-óceánba.

Ennek során fedeztek fel egy nőstény ördöghalat, amely a legritkábban megfigyelt mélytengeri halfaj. Legfurcsább jellemzője egyértelműen a fejéből kilógó hosszú nyúlvány, aminek vége világít, ez pedig odavonzza a zsákmányokat. Soron kívül Ország Karácsonyfája: már kivágták a hatalmas fenyőt, ma útnak indítják (videó)

Az MBARI kutatói által befogott hal mindössze 9 centiméter hosszú, és mivel elég rossz állapotban van – többek között egy foga is letört – ezért nem számítanak arra, hogy hosszú életű lesz a fogságban.

Bruce Robison vezető kutató szerint a most közzétett videó az első, amelyet erről az ördöghalfajról készítettek. A tudósok most egyebek között arra is választ keresnek, hogy a letört foga képes-e regenerálódni. Azt viszont már eddig is tudták róla, hogy a szemei gyakorlatilag használhatatlanok az óceán mélyén, ahová már nem jut le a fény. Helyette a testét borító apró fehér kinövések segítségével tájékozódik.

A hím ördöghalak egyébként sokkal kisebbek és kevésbé félelmetesek, és nincs világító „horgászbotjuk” sem, ami miatt szinte lehetetlen számukra a táplálékszerzés. Emiatt egy nősténnyel való találkozás esetén gyakorlatilag rátapadnak, a hím pedig végül kizárólag a szaporodásban játszik szerepet, mielőtt ő is a nőstény táplálékává válna – írja a Live Science.

Videón Szoboszlai Dominik parádés gólja a Liverpool meccséről

Sokat nyert a Liverpool a legutóbbi fordulóval, ráadásul Szoboszlai Dominik is betalált az ellenfél kapujába.

Különös viselkedést figyeltek meg egy ritka farkasnál

Az etióp farkasok előszeretettel nyalogatják egy helyi virág édes nektárját, mindeközben orrukra és szájukra pollen tapad, ami az első ismert, beporzást végző nagy testű ragadozókká teszi őket.