Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Venus Williams diadalmas visszatérése 45 évesen, újra pályán a legendás teniszbajnok

Venus Williams diadalmas visszatérése 45 évesen, újra pályán a legendás teniszbajnok

Venus Williams diadalmas visszatérése 45 évesen, újra pályán a legendás teniszbajnok
Shutterstock

Tizenhat hónapnyi kihagyás után újra győzelmet ünnepelhetett Venus Williams, aki a Washington Open női páros versenyében tért vissza, méghozzá győzelemmel. A hétszeres Grand Slam-győztes klasszis Hailey Baptiste oldalán 6-3, 6-1-re múlta felül Eugenie Bouchardot és Clervie Ngounoue-t a nyolcaddöntőben.

A 45 éves amerikai teniszezőnő, aki a tornára szabadkártyás meghívással érkezett, legutóbb a 2024-es Miami Openen lépett pályára tétmérkőzésen, míg utolsó győzelmét 2023 augusztusában aratta a Cincinnati Openen.

A cikk a videó után folytatódik

„Felemelő érzés volt újra itt lenni” – mondta Williams a Sky Sportsnak. „Imádom ezt a sportot, és még mindig nagyokat tudok ütni.”

Ez volt az első alkalom, hogy három év után ismét párosban versenyzett, és nem is akárhogyan: látványos összhangban játszott 23 éves honfitársával, Hailey Baptiste-tel, aki jelenleg a világ 50. helyezettje.

„Már az első pont után tudtam, hogy jó párost alkotunk. Bárcsak évekkel ezelőtt kezdtük volna, nem igaz? Azt hiszem, Serena csak útban volt” – tréfálkozott a visszatérő klasszis, utalva húgára, Serena Williamsre, akivel egyébként 14 Grand Slam-címet nyertek női párosban közösen.

A BBC megjegyezte, Williams jelenleg nem rendelkezik világranglista-helyezéssel, de a torna szervezői így is lehetőséget biztosítottak számára, hogy a közönség újra láthassa játékát. A következő megmérettetés sem várat sokat magára: egyesben az amerikai Peyton Stearns ellen lép pályára a főtábla első fordulójában, kedden.

Nem csak Venus Williams szolgáltatott emlékezetes pillanatokat Washingtonban. A brit hármas számú játékos, Emma Raducanu, valamint a kazah Elena Rybakina drámai mérkőzésen győzte le a negyedik kiemelt Tereza Mihalikova – Olivia Nicholls kettőst.

A brit-kazah páros már az első szettben 0-5-ös hátrányba került, és összességében 2-6-ra elvesztette a nyitójátszmát, ám ezt követően váratlan fordulat következett. A második szettet rövidítésben sikerült megnyerniük, majd az úgynevezett bajnoki tie-breakben – annak ellenére, hogy négy meccslabdát is elhibáztak, és 9-5-ről visszajött az ellenfél – végül 11-9-re lezárták a találkozót. Ez volt az első alkalom, hogy Raducanu és Rybakina együtt versenyeztek, s a győzelem minden bizonnyal megerősíti őket abban, hogy érdemes hosszabb távon is folytatni az együttműködést.