392,84 Ft
468,59 Ft
62,728 $

Vég Zsombor nagyon erősen kezdett, de kikapott a második mérkőzésén az olimpián

Vég Zsombor ugyan megnyerte az első mérkőzését a párizsi olimpián, ez a folytatásban már nem sikerült.

...svg content...Fotó: Vég Zsombor (kékben) és a spanyol Nikoloz Sherazadishvili küzd a legjobb 16 közé jutásért a 2024-es párizsi nyári olimpia férfi cselgáncstornája 100 kg-os súlycsoportjában játszott mérkőzésen a párizsi Mars-mező Arénában 2024. augusztus 1-jén. MTI/Kovács Tamás

Szabó Kata

A 22 éves Vég Zsombor jól kezdett a párizsi olimpián, és bizakodhattunk. A 100 kilogrammos cselgáncsos a második mérkőzésén azonban vereséget szenvedett, ami miatt helyezetlenül zárt az ötkarikás játékokat.

Az első fordulóban az Európa-bajnok szerb Aleksandar Kukoljt utasította maga mögé, majd jött a spanyol Nikoloz Sherazadishvili, aki kétszeres világbajnoknak mondhatja magát 90 kilóban. A 100 kilósok mezőnyében pedig vb-bronzérmet szerzett idén Abu-Dhabiban. Soron kívül Árvízhelyzet: Zebegény nehéz helyzetben van, be kellett indítani a szivattyúkat

A 22 éves magyar olimpikon a 22 éves spanyol ellenfele ellen mindent megpróbált, amit csak lehetett. Egy percnél Vég belső comdobást hajtott végre, ellenfele azonban kiforogta, ráadásul területen kívül történt az akció. Két perc telt el a mérkőzésből, amikor a spanyol leszorította magyar ellenfelét, aki valahogyan ki tudott bújni ebből, de a 13 másodperces akcióért Sherazadishvili vazaarit kapott.

Az intés előny még megvolt, később azonban lerántás miatt az is elment, majd 1:23 perc volt hátra, amikor Vég belső combdobásos indítását megkontrázta a spanyol, és a dobása újabb vazaarit ért, ami már a meccs végét jelentette.