Megtörtént a vádemelés az Orbán-beszéd alatt őrizetbe vett volt nyomozó ellen
A volt gazdasági főnyomozót a miniszterelnök október 23-i beszéde alatt egy tiltakozó tábla miatt a TEK munkatársai kirángattak a tömegből.
Bírósági szakaszba ért, azaz megtörtént a vádemelés a Csőgör Péter ellen indított szabálysértési eljárásban – értesült a Népszava. Mint ismert: a volt főnyomozót a Terrorelhárítási Központ (TEK) emberei emelték ki az október 23-i állami ünnepségről, amikor a kormányfő közelében felmutatta tiltakozó tábláját. Ezt követően a transzparenst elvették tőle, falhoz állították, majd a Millenáris Parkból egy mélygarázsba vitték. Később átadták a rendőrségnek, de több órás fogva tartás és a kihallgatása után elengedték.
A lap egyúttal felidézi: a transzparensre korábban két oldalról egy-egy fedőplakát volt ragasztva, a külső szöveget látva pedig a biztonsági őr átvizsgálás nélkül átengedte a volt nyomozót. A 4 centi pengehosszúságú tapétavágóra azért volt szüksége, hogy leszedje ezt az álcázást. A rendőrség és a vádhatóság szerint a sniccert nem vihette volna be az állami rendezvényre. A Népszava megjegyzi: arra nem kaptak választ, hogy kinek a felelőssége, hogy Csőgör Péter átvizsgálás nélkül jutott be a területre.
A lap forrásai szerint az eseményen szigorú beléptetési előírások voltak, ám a kormányfő beszédének végére ez megszűnhetett. A volt gazdasági főnyomozó azt állítja, az eljárás során a TEK emberei durván bántak vele, nem válaszoltak arra, miért intézkednek vele szemben. Csőgörnél csak a mélygarázsban találták meg a vágóeszközt, amelynek a birtoklása véleménye szerint nem ütközik jogszabályba. Néhány napja az egykori rendőr a Magyar Narancsnak nyilatkozva kijelentette, addig folytatja tiltakozó akcióit, „amíg ki nem esik egy 5-6. emeleti kórházablakból”.
Egyúttal arra utalt: az nem érte meglepetésként, hogy a rendszerkritikus véleménynyilvánítást nem tűri a hatalom, ám az már igen, hogy „a TEK munkatársai mekkora lelkesedéssel szolgálják a vezért”. Az ügyben egyébként Csőgör Péter is feljelentést tett hivatali visszaélés, hivatalos eljárásban történt bántalmazás, jogellenes fogva tartás miatt – derül ki a Népszava cikkéből, melyet a 24.hu szemlézett.