Közel 20 százalékkal nőtt idén az utasforgalom a Liszt Ferenc repülőtéren
Az áruforgalom terén is jelentős növekedést regisztráltak.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közlése szerint a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér teljesítménye 2024 első nyolc hónapjában kiemelkedő növekedést mutat. Az utasforgalom 18,6%-kal, az áruforgalom pedig 49,7%-kal nőtt, ami rekord közeli eredményekhez vezetett – emelik ki a beszámolóban. Hozzáteszik: a repülőtér utasforgalma 11,4 millió főt tett ki az év első nyolc hónapjában, míg az áruforgalom meghaladta a 184 ezer tonnát.
A KSH adatai alapján 2019-ben, a járvány előtti utolsó évben 10,6 millió utas repült csak az első hónapban. Lóga Máté gazdaságstratégiáért, iparért, pénzügyi forrásokért és makrogazdasági elemzésért felelős államtitkár és a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának elnöke pedig kiemelte: a reptér nem csak a személyszállítás és a turizmus, hanem az áruszállítás miatt is stratégiai jelentőséggel bír, a gazdasági vérkeringés egyik ütőere.
A növekedés nem egyetlen kiugró hónap eredménye, hanem az egész évre jellemző tendencia. Augusztusra az utasforgalom már több mint 20%-kal emelkedett a tavalyi év azonos hónapjához képest, új történelmi rekordot állítva be – részletezik a beszámolóban, amelyből a Portfolio szemlézett. A jövőt tekintve pedig Lóga Máté szerint a cél a további fejlesztések révén a teljesítmény növelése, illetve az, hogy 2030-ra elérjék a 20, míg 2040-re a 25 millió utast.
Mint ismert, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter korábban Pekingben járt, ahol több fontos megbeszélésen vett részt. Többek között a kulturális a turisztikai tárca vezetőjével is együttműködést írt alá. A megállapodás részeként Kína vállalja, hogy légikikötőt épít a Nemzetközi Liszt Ferenc Repülőtéren, erről itt írtunk bővebben. Emellett arról is beszámoltunk, hogy augusztus végén rendkívüli vizsgálatot rendelt el a légitársaságoknál a Nemzetgazdasági Minisztérium.