Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az USA kész válaszolni, ha Észak-Korea folytatja a rakétakísérleteit

John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsának tagja szerint Észak-Korea készen állhat egy nukleáris kísérlet végrehajtására. 

...svg content...Fotó: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott kép Hvaszong-17 típusú, közepes hatótávolságú, ballisztikus rakétát hordozó katonai jármûvekrõl a Koreai Néphadsereg megalapításának 90. évfordulója alkalmából tartott díszszemlén Phenjanban 2022. április 25-én. MTI/EPA/KCNA/KCNA
Észak-Amerika
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

Az amerikai kormányzat úgy véli, hogy Phenjan hamarosan újabb nukleáris kísérletre készül, és felkészül a szövetségeseivel közös reagálásra – közölte kedden újságírókkal a Fehér Ház magas rangú tisztségviselője.

„Nagyon világosan fogalmaztunk arról, hogy Észak-Korea készen állhat egy atomkísérlet végrehajtására” – mondta John Kirby, a Fehér Ház Nemzetbiztonsági Tanácsának stratégiai kommunikációért felelős koordinátora arra a kérdésre, hogy a tesztre szeptemberben kerülhet-e sor. Soron kívül Orbán Viktor mélységesen elítéli Magyar Péter szavait

„Nem fogok itt spekulálni az időzítéssel, vagy azzal kapcsolatban, hogy ez hogyan nézhet ki” – folytatta, hozzátéve, hogy a washingtoni kormányzat „nyilvánvalóan nagyon szorosan figyelni fogja a nukleáris kísérlet bármilyen lehetőségét”, és arra számít, hogy „a szövetségesekkel és a partnerekkel közösen erőteljes reakciót ad” – idézi a TASZSZ

Észak-Korea a koreai háború befejezésének július 27-i évfordulóján nukleáris kísérleteket végezhet – közölte kedden Kwon Young-se dél-koreai egyesítési miniszter. 

Amerikai és dél-koreai képviselők hónapok óta azt állítják, hogy Phenjan készen áll az újabb nukleáris kísérletekre, a szakemberek Kim Dzsongun döntésére várnak.

A koreai háború 1950. június 25-én tört ki, és 1953. július 27-én ért véget. A konfliktusban a KNDK és a dél-koreai erők mellett Phenjan oldalán kínai önkéntesek, Szöul oldalán pedig az ENSZ zászlaja alatt álló amerikai hadsereg vett részt. Észak-Korea a Szovjetuniótól is kapott támogatást. A háború fegyverszünettel ért véget, de békeszerződés aláírására a mai napig nem került sor.