Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Felmondta az USA a kettős adóztatás elleni megállapodást, Szijjártó szerint az ok a globális minimumadó elutasítása

A külügyminiszter kijelentette: bármekkora a nyomás, Magyarország nem tudja támogatni a globális minimumadó európai bevezetését. 

...svg content...Fotó: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszédet mond a Nice LMS Hungary Kft. beruházásbejelentõ sajtótájékoztatóján a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2022. július 7-én. A dél-koreai akkumulátoripari beszállító cég a zöldmezõs beruházásában új üzemet és ezzel hatvan munkahelyet hoz létre Vácon. A projekt értéke 5,2 milliárd forint, ehhez a kormány 467 millió forintos támogatást nyújt. MTI/Kovács Tamás
Belföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

A globális minimumadó kérdése ismét aktuálissá vált, amelyre Magyarország azonban nemet mondott. Szijjártó Péter akkor elmondta, hogy a döntés hátterében az áll, hogy a bevezetése esetén munkahelyek tízezrei kerülnének veszélybe Magyarországon.

A támogatásukat azért sem élvezheti a globális minimumadó, mert az a magyar gazdaság versenyképességét veszélyeztetné, Magyarország elveszíthetné a versenyképességi előnyét a többi országgal szemben. Soron kívül Orbán Viktor meghívja Izrael miniszterelnökét, aki ellen elfogatóparancsot adtak ki

Azonban az Egyesült Államok sem nézi jó szemmel, hogy Magyarország ilyen döntést hozott. Szijjártó a közösségi oldalán osztotta meg, hogy „az Egyesült Államok felmondta a hazánkkal 43 éve megkötött, a kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodást”

Az ok egyértelmű: Magyarország ellenáll a globális minimumadó bevezetésének, s az azzal járó adóemelésnek” – írja. 

Hozzáteszi, hogy „Európa gazdaságának ma hosszú távú háborús inflációs környezetben kell működnie. Ha ezen körülmények között a termelő vállalatok adóterhei tovább növekednének, annak drámai hatása lenne”. 

Mindemellett „az energiaárak elszabadulása miatt az európai versenyképesség már most romokban van, a globális minimumadó bevezetése pedig a kegyelemdöfést jelentené”.    

„Mi, magyarok sokat dolgoztunk azért, hogy nálunk legyenek Európa legalacsonyabb adói. A globális minimumadó bevezetése azt jelentené, hogy a magyarországi termelő vállalatok társasági adóterhelése gyakorlatilag a duplájára emelkedne. Ez magyar munkahelyek tízezreit sodorná veszélybe” – jelentette ki.  

„Mindezek alapján – bármekkora is rajtunk a nyomás – természetesen nem támogatjuk a globális minimumadó európai bevezetését, nem kockáztatjuk magyarok tízezreinek munkahelyeit, az adóügyi szakmai konzultációkat pedig folytatjuk republikánus barátainkkal” – tette hozzá.