Űrkapszulákban szállíthatnak mesterséges emberi szerveket a betegeknek
Az Inversion Space nevű startup úgy akar segíteni a transzplantációra váró pácienseken, hogy Föld körüli pályára állítanának speciális kapszulákat, amelyek a hangsebesség 25-szörösével célzottan vissza tudnák küldeni a szerveket a bolygóra.
A The New York Times beszámolója szerint az öltet lényege, hogy a kapszulák mesterséges emberi szerveket juttatnának el a kórházakba, mielőtt orvosi beavatkozás során szükség lenne rájuk.
Az Inversion Space társalapítói, Justin Fiaschetti és Austin Briggs a lapnak adott interjúban elmondták, azt a célt tűzték ki maguknak, hogy kézpoggyász méretű kapszulákat alkossanak, amelyek egyszerre képesek tárolni és irányítottan kiszállítani a különböző hasznos terheket, méghozzá villámgyorsan.
Állításuk szerint amellett, hogy mesterséges szervekkel „bombáznák” a Földet, a testre szabott űrbéli tárolóegységek mobil kórházi modulokat is tartalmazhatnak, amiket a bolygó bármely pontján be lehet vetni.
Fontos megjegyezni, hogy számos jelentős előrelépésre lenne szükség ahhoz, hogy az Inversion meg tudja valósítani küldetését: először is, életképes mesterséges szervek valójában még nem léteznek.
Ezenfelül az űrrepülésnek radikálisan megfizethetőbbé kellene válnia ahhoz, hogy egy tárgynak az űrbe való feljuttatása, majd onnan a Földre való visszaszállítása közel olyan megfizethető legyen, mint egy kereskedelmi repülőgépé, amely már most is elég gyors ahhoz, hogy orvosi ellátmányt szállítson bárhová, ahol szükség van rá.