Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
364,38 Ft
Euró
393,57 Ft
Font
460,35 Ft
Bitcoin
70,199 $

Újabb bizonyítékok utalnak a koronavírus-fertőzésen átesettek hosszútávú immunitására

További bizonyíték mutat arra, hogy a koronavírus-fertőzésen átesők hosszútávú, széles körű immunitást fejlesztenek ki.

Külföld

Kolláth Benjámin

Szerkesztő

További bizonyíték mutat arra, hogy a koronavírus-fertőzésen átesők hosszútávú, széles körű immunitást fejlesztenek ki.

Egy hétfőn ismertetett tanulmány szerint a koronavírussal való megfertőződést követően akár hat hónap után is termelt mind antitesteket, mind az azokat gyártó B-sejteket a tesztalanyok szervezete, ami hosszabb távú immunitást sejtet. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

A Nature folyóiratban közzétett, a CNN által szemlézett tanulmány azt is kimondja, hogy többféle antitesttel támadja a szervezet a vírust, ami jó hír az új variánsok miatt aggódóknak, a tudósok ugyanis attól tartanak, az új mutációkra a természetes immunrendszer vagy az oltás által kiváltott reakció hatástalan lehet.

A kutatócsoport 87 embertől vett vérmintát megfertőződésüktől számított hat hét és hat hónap után, a kezdeti antitestek elhalása után a B-sejtek ezek alapján újakat termelnek, ráadásul olyanokat, amelyek már fejlettebbek, azaz akár fejlődő vírustörzsek fertőzését is meggátolhatják.

Ennek oka lehet, hogy a vírusok egy része sokáig a testben marad, így folyamatos immunválaszt vált ki, ezt az egyes tesztalanyok beleiben kimutatott antigének is megerősítik. A tanulmány újabb a több kutatás közül, melyek a koronavírus elleni hosszú távú immunitás létezését erősítik meg.