Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Újabb antifa támadó került rendőrkézre, Németország adta ki a magyar hatóságoknak (videó)

Újabb antifa támadó került rendőrkézre, Németország adta ki a magyar hatóságoknak (videó)

Újabb antifa támadó került rendőrkézre, Németország adta ki a magyar hatóságoknak (videó)
Depositphotos A kép illusztráció.

A tavaly februári antifa-támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét adták ki a német hatóságok.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság pénteki tájékoztatása szerint a német hatóság kiadta a 2023. februárban Budapesten elkövetett támadássorozat egyik feltételezett elkövetőjét: a 23 éves német állampolgárt európai és nemzetközi elfogatóparancs alapján Berlinben fogták el tavaly decemberben.

A cikk a videó után folytatódik

A férfit az eljárást folytató Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztály nyomozói 2024. június 28-án az osztrák-magyar határon vették át, Budapestre vitték, ahol életveszélyt okozó testi sértés bűntett kísérlete és súlyos testi sértés bűntett kísérlete megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki; megtagadta a vallomástételt. A gyanúsítottat őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását.

A tavalyi antifasiszta támadásokként elhíresült bűncselekmények kapcsán a budapesti rendőrök három embert azonnal elfogtak, további 14 elkövető ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki, közülük eddig hármat fogtak el külföldön – egyikük kiadatása történt most meg.

Csatlakozz a Liner.hu szerkesztői csapatához!