Az új kivégzési módszer ellen harcol egy halálraítélt az Egyesült Államokban
Ő lenne az első, akit Alabama államban nitrogén-hipoxiával végeznek ki.
Az Independent jelentése szerint a nitrogén-hipoxiát eddig három amerikai állam engedélyezte kivégzési módszerként, noha még soha nem alkalmazták. A halálraítélt Kenneth Smith ügyvédjei pedig most azzal próbálnak érvelni, hogy nem szabadna az új módszer „tesztalanyaként” használni védencüket.
Az új kivégzési módszer, a nitrogén-hipoxia úgy okoz halált, hogy a foglyot arra kényszerítik, hogy csak nitrogént lélegezzen be, megfosztva őt az oxigéntől, végül pedig az oxigénhiányos állapottól életét veszti. Az alabamai hatóságok Kenneth Smith-t épp ezzel az új módszerrel kívánják kivégezni, csakhogy a rab és ügyvédei is harcolnak a döntés ellen.
Smith ügyvédei azzal érveltek, hogy az állam kevés információt hozott nyilvánosságra arról, hogyan működne a nitrogénes kivégzés, s úgy vélik, nem szabadna őt „kísérleti alanynak” használni. Noha a módszert már három államban is engedélyezték, eddig nem alkalmazták egyetlen kivégzésnél sem.
A nitrogén az emberek által belélegzett levegő 78 százalékát teszi ki, s megfelelő mennyiségű oxigénnel együtt belélegezve ártalmatlan, így a kivégzés során egy maszkot helyeznének az elítélt arcára, a levegőellátást pedig nitrogénnel helyettesítenék, egészen addig, míg a szíve meg nem áll.
A férfit Elizabeth Sennett 1988-as bérgyilkossága miatt ítélték el. Az ügyészek szerint Smith egyike volt annak a két férfinak, akiknek egyenként 1000 dollárt fizettek azért, hogy megöljék Sennettet a férje nevében, aki mélyen eladósodott, és a nő nevére kötött életbiztosítási összeget akarta megszerezni.