Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az amerikai UFO-jelentés készítői nem erősítik meg, de nem is cáfolják a földönkívüliek létezését

A New York Times és a CNN értesülései szerint a nagy érdeklődéssel várt kormányzati jelentés nem talált bizonyítékot arra, hogy az UFO-khoz hasonlított megmagyarázhatatlan légi jelenségek, amelyeknek a haditengerészet pilótái az elmúlt években szemtanúi voltak, idegen űrhajók lennének, de a jelentés azt sem mondja ki véglegesen, hogy nem azok.

...svg content...Fotó: Pixabay
Külföld
Author image

Borbély Fanni

Szerkesztő

A két hírügynökség több meg nem nevezett tisztviselőt idézett, akiket állítólag tájékoztattak a kormányjelentés tartalmáról, de nem voltak felhatalmazva arra, hogy nyilvánosan nyilatkozzanak. A New York Times közölt elsőként részleteket a jelentésről, amelyet a Pentagon és az amerikai hírszerzés várhatóan a következő hetekben hoz nyilvánosságra.

A kormány nem jutott végleges következtetésre arra vonatkozóan, hogy mik ezek az „azonosítatlan repülő tárgyak”, és számos tulajdonságuk továbbra is rejtély – mondták a CNN-nek és a Timesnak a tisztviselők. A tisztviselők szerint a jelentés nem tudja az amerikai hadsereghez vagy más fejlett kormányzati technológiához kötni az elmúlt két évtizedben történt több mint 120 ilyen jelenség többségét. Soron kívül A havazás megbénította a vasúti közlekedést – masszív késések és kimaradó járatok

A CNN beszámolója szerint az eredmények nyitva hagyják annak lehetőségét, hogy ezeket a repülő tárgyakat más országok, például Kína vagy Oroszország hozta létre. A kongresszus megbízásából készült jelentés nagy figyelmet kapott, mivel a törvényhozókat és a közvéleményt is elég komolyan foglalkoztatja, hogy mit árulhat el a jelentés az azonosítatlan repülő tárgyakról.

A Times által idézett, a jelentésről tájékoztatott tisztviselők szerint az objektumok gyorsulását, irányváltoztatási és elsüllyedési képességét továbbra is nehéz megmagyarázni. Azt a lehetőséget, hogy az objektumok időjárási ballonok vagy más kutatások voltak, legalábbis néhány esetben kizárták.

Kína és Oroszország egyaránt masszív összegeket fektetett be a hiperszonikus technológiába, de ha az objektumokról végül kiderülne, hogy kínaiak vagy oroszok, az sokkal aggasztóbb eredmény lenne, és azt jelezné, hogy ezek az országok messze megelőzik az Egyesült Államokat az ilyen jellegű kutatásokban.