Túlterheltek a magyar intenzívesek, kétszer többet dolgoznak, mint kellene
A Magyar Orvosi Kamara Borsod-Abaúj-Zemplém megyei elnöke elmondta, 250-300 órákat dolgoztatják az ápolókat egy hónapban, holott 167-174 óra munkaidőt kellene betartaniuk.
Csilek András az RTL Klub Híradójának adott interjújában kiemelte, ezt a túlfeszített tempót nem fogja bírni az egészségügy, ez pedig intő jel lehet a járvány negyedik hullámának derekán:
A szakember hozzátette, ha az intenzíven dolgozó nővérek száma és a betegek száma között aránytalanság állna fenn, akkor egyre több orvost, nővért és ágyszámot kellene átcsoportosítani, ez pedig a műtétek elhalasztásával járhat.
„Aki a delta vírus kapcsán kórházba kerül, nagy esélye van az intenzív osztályra, ha oltatlan” – figyelmeztetett Csilek András.
A szakértő szerint a második és harmadik járványhullám csúcsán látott intenzíven fekvő betegek számánál még nem vagyunk, de a helyzet már most is kritikus. Nem az ágyszám miatt, hanem, mert az elmúlt egy évben több ezer egészségügyi dolgozó az állami egészségügyet, az intenzív osztályokon érezni a legjobban a hiányukat.