Tudtad? Az Egyesült Államokban sokáig sárgák voltak a stop-táblák
A piros színű táblákkal problémák adódtak, egészen az 50-es évekig, addig a tábla színe sárga volt. A jelzőeszközök világában a piros mindenhol azt jelenti, megállni. A jelzőlámpák vörösétől, a tiltásokat, ideértve ma a stoptáblát is mindig a piros szín jelenti, mert megragadja az ember figyelmét, és gyorsabban eljut az agyhoz az üzenet. Az Egyesült Államokban […]
A piros színű táblákkal problémák adódtak, egészen az 50-es évekig, addig a tábla színe sárga volt.
A jelzőeszközök világában a piros mindenhol azt jelenti, megállni. A jelzőlámpák vörösétől, a tiltásokat, ideértve ma a stoptáblát is mindig a piros szín jelenti, mert megragadja az ember figyelmét, és gyorsabban eljut az agyhoz az üzenet.
Az Egyesült Államokban azonban csak 1954-ben öltözött az ikonikus piros színébe a tábla, addig a nyolcszög alakú tábla háttere sárga volt.
A 20. század elején még nem voltak egységes táblák, ami természetesen összezavarta az országon belül utazókat, ezért 1922-ben kiadták az első egységes szabályzást, és akkor határozták meg először a tábla 8-szög alakját is.
A tábla színének a sárgát határozták meg, fekete felirattal, de nem a sárga volt az elsődleges jelöltjük, hanem már akkor is a piros.
Azonban azzal a problémával találták szembe magukat, hogy a piros festék, amelyet a táblákhoz használtak volna túl gyorsan fakult.
Csak 32 évvel később kezdtek el porcelán zománcozást használni a jelzőtáblákon, és akkor már volt probléma a piros szín, így akkor született meg a piros-fehér színkombináció.