A tudósok nyomkövető technológiával tárják fel a hangyák titkait
Tudósok nyomkövető technológiát használnak, hogy feltárják az intelligens hangyák táplálékszerzési útvonalait.
A tudósok egy új nyomkövető technológiával követték nyomon az egyes sivatagi hangyákat, megfigyeléseik során pedig több, kifejezetten érdekes következtetést vontak le arról, hogyan tájékozódnak az állatok természetes környezetükben.
A Sheffieldi Egyetem pénteken közzétett sajtóközleménye szerint a kutatók felfedezték, hogy a hangyák hihetetlenül gyorsan tanulnak, ugyanis már egyetlen út megtétele után megjegyzik a hazafelé vezető útvonalat. Azt is megállapították, hogy a hangyák kifelé vezető útvonalai az idők során fejlődtek, ami különböző felfedezési stratégiákra utal.
Az új információk összegyűjtésére használt új technológiát CATER-nek (Combined Animal Tracking & Environment Reconstruction) nevezték el, a sikeres vizsgálatok nyomán pedig most más állatok tanulmányozására is használják.
A rendszer mesterséges intelligenciát használ a rovarok helyzetének követésére, és még a különböző akadályok és az árnyékok ellenére is képes működni. Dr. Michael Mangan, a Sheffieldi Egyetem gépi tanulás és robotika vezető tanára, az új rendszer vezető feltalálója megosztotta: