Tüdőembóliában halt meg egy csonttörést szenvedett francia férfi Szegeden, nyomozás indult a klinikai központ ellen
A rendőrség először nem is akart foglalkozni az üggyel, ám az ügyészség utasítására mégis nyomozásba kezdtek.
Sajtóértesülések szerint egy 47 éves francia férfi Magyarországon vesztette életét tüdőembóliában, noha eredetileg azzal került kórházba Szegeden, hogy a sarka szilánkosra tört. Megműtötték, majd úgy engedték ki a traumatológiai klinikáról, hogy nem kapott receptet, amivel kiválthatták volna a vérhígítót.
Ilona, a férfi párja a Blikknek nyilatkozva elmondta, ha a férfi megkapja a receptet a vérhígítóhoz, még most is élne. A nő elmondása szerint a műtét után nem tapasztaltak semmi különöset, pár nappal a beavatkozást követően hazaengedték a francia férfit a kórházból.
Mivel a nő gyógytornászként dolgozik, tudta, hogy a műtét után mire lesz szükségük otthon, így rákérdezett a gyógyszerre is, ám a kórházban csak annyit mondtak neki, hogy ha az orvos nem adott receptet, akkor bizonyára nincs is rá szükség. Csakhogy hazaérve a zárójelentést olvasva a nőnek feltűnt, hogy 30 vérhígító injekciót felírtak párjának.
Hiába kérdezett rá többször, lerázták
A felismerés után azonnal felhívta a kórházat is, ahol lerázták annyival, hogy ha nem kaptak receptet, akkor biztosan nem is kell a vérhígító. Ennek ellenére a férfi bokája egyre nagyobb területen kezdett el vörösödni, receptet pedig csak 10 nap múlva, a kontrollvizsgálaton kaptak, július 25-én.
Csakhogy ekkor már nem változtatott a férfi állapotán a vérhígító, augusztus 4-én életét vesztette.
A nő biztos abban, hogy párja még mindig élne, ha a műtét után folyamatosan megkapta volna a vérhígítót. A gyászoló hölgy elárulta, nem hagyta annyiban a történteket és ügyvédhez fordult, majd feljelentést is tett, s bár a rendőrség először nem volt hajlandó foglalkozni a tragédiával, végül az ügyészség a nyomozás megkezdésére utasította a rendőrséget.
Ábrahám Csaba ügyvéd, egészségügyi szakjogász a lap megkeresésére elmondta, az ügyészség egyetértett velük abban, vizsgálni kell, hogy az injekció beadásának 10 napon át történt elmaradása hozzájárult-e a Laurent halálát okozó vérrög kialakulásában. A rendőrséget is megkeresték az ügyben, mely csupán annyit közölt válaszában, hogy az ügyben halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt indult büntetőeljárás. A kórház nem reagált az üggyel kapcsolatos megkeresésre.