Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
371,00 Ft
Euró
395,05 Ft
Font
461,33 Ft
Bitcoin
64,875 $

Trump 2017-ben egy Észak-Korea elleni atomcsapásról tárgyalt – másra kente volna

Mindez a New York Times washingtoni tudósítója, Michael Schmidt új könyvéből derült ki, melyben részletezi John Kelly 2017 júliusától 2019 januárjáig tartó fehér házi kabinetfőnöki megbízatását.

Fotó: MTI/Yonhap
Észak-Amerika

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az NBC News jelentése szerint a New York Times washingtoni tudósítója, Michael Schmidt legújabb könyvét Trump elnökségének szentelte, s részletesen beszámolt John Kelly 2017 júliusától 2019 januárjáig tartó fehér házi kabinetfőnöki megbízatásáról is.

A Trump kormányzásának kulcsfontosságú eseményeit részletező könyvének új részében Schmidt azt írja, hogy a volt amerikai elnök 2017-ben zárt ajtók mögött tárgyalt arról, hogy be kellene-e vetni nukleáris fegyvert Észak-Korea ellen, majd felvetette, mi lenne, ha a kommunista rezsim elleni amerikai csapást ráfogná egy másik országra. Soron kívül Nem kizárt, hogy ismételten benzinárstop kerül bevezetésre

Az új könyvhöz Schmidt részben több tucatnyi interjút idéz a Trump-kormányzat korábbi tisztviselőitől és másoktól, akik Kellyvel dolgoztak együtt: a könyvben többek között azt írja, 8 nappal azután, hogy Kelly megérkezett a Fehér Házba kabinetfőnökként, Trump kijelentette:

” Észak-Koreának tűzzel és dühvel és őszintén szólva olyan erővel fogunk válaszolni, amilyet ez a világ még soha nem látott.”

Amikor aztán Trump 2017 szeptemberében megtartotta első beszédét az ENSZ Közgyűlése előtt, azzal fenyegetőzött, hogy „teljesen elpusztítja Észak-Koreát”, ha Kim – akit csak „rakétaemberként” emlegetett –, folytatja katonai fenyegetéseit. Trump még szeptemberben tovább hergelte Észak-Koreát tweetjeivel, noha Kelly sokkal jobban aggódott amiatt, amit Trump magánemberként mondott:

„Ami Kelly-t a tweeteknél is jobban megijesztette, az az volt, hogy az Ovális Irodában zárt ajtók mögött Trump továbbra is úgy beszélt, mintha háborút akarna. Gátlástalanul tárgyalt arról, hogy atomfegyvert vetne be Észak-Korea ellen, mondván, hogy ha ilyen akciót hajtana végre, a kormányzat mást hibáztathatna érte, hogy felmentse magát a felelősség alól.”