Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Tragédia az edzésen – fejbe találta a labda a 15 éves fiút, majd meghalt

Tragédia az edzésen – fejbe találta a labda a 15 éves fiút, majd meghalt

Tragédia az edzésen – fejbe találta a labda a 15 éves fiút, majd meghalt
Shutterstock/Illusztráció

Egy amerikai középiskolás sportoló tragikus halála rázta meg egy illinois-i közösséget, miután a fiút baseball-edzés közben fejbe találta egy labda.

A 15 éves Bentley Wolfe, aki az illinois-i Chrisman településen működő Chrisman High School másodéves diákja volt, egy baseball-edzés során szenvedett súlyos sérülést. A Peoria megyei halottkém hivatalának közlése szerint a fiút egy nagy sebességgel elütött labda találta el.

A cikk a videó után folytatódik

A tragédia március elején történt. A Peoria megyei halottkém hivatala közlése alapján a fiatal sportoló március 6-án, pénteken hunyt el, három nappal azután, hogy kritikus állapotban kórházba szállították. A hatóság tájékoztatása szerint a fiú „egy baseball-edzés során elütött line drive labda fejbe találta.”

Beállt nála az agyhalál

A súlyos sérülés után az orvosok minden lehetséges kezelést megpróbáltak, ám a fiú állapota nem javult. A halottkém hivatalának közleménye szerint Wolfe „agyhalottnak lett nyilvánítva”, annak ellenére, hogy a kórházban „agresszív ellátást és kezelést” kapott.

A tragédiát követően a család egy rendkívül nehéz döntést is meghozott. A hatósági közleményben az áll, hogy „nagy tisztelettel és hálával Bentley rendkívül hősies szervdonor volt.” – idézi a People.

A halál pontos oka

A boncolás később megerősítette a halál okát is. A jelentés szerint a fiatal sportoló „súlyos fejsérülést szenvedett tompa erőbehatás következtében.”

A történet különösen megrázó, mert a fiú édesanyja, Samantha Simpson a közösségi médiában búcsúzott gyermekétől. A Facebookon közzétett üzenetében azt írta:
„Soha az életben nem gondoltam volna, hogy valaha ilyet kell mondanom, de szeretném, ha mindenki tőlem hallaná.”

A gyászoló édesanya arról is beszélt, hogy fia már nincs közöttük: „A fiam a mennybe került, ahol tudom, hogy sokan tárt karokkal várták.” A bejegyzésben azt is megemlítette, hogy a család a szervadományozás folyamatában vesz részt, abban bízva, hogy másokon segíthetnek. „Most a szervadományozási folyamatban vagyunk, remélve, hogy segíthet másokon, hogy soha ne kelljen ilyen tragédiát átélniük az életükben.”

Simpson arra kérte ismerőseit, hogy soha ne felejtsék el a fiát: „Soha ne felejtsétek el a fiamat.” Hozzátette azt is, hogy Bentley „soha nem felejthető el,” és úgy jellemezte, mint „egy angyal a földön.”

Az édesanya a bejegyzésében így folytatta: „Istennek szüksége volt rá.” Egyúttal köszönetet mondott barátainak és családtagjainak a támogatásért, ami – ahogy fogalmazott – segített nekik talpon maradni: „köszönjük, hogy a támogatásotokkal talpon tartotok minket.”

A bejegyzést egy személyes üzenettel zárta: „Ha mindenki úgy szeretné és látná a világot, mint Bentley, akkor sokkal jobb hely lenne, ezért ez legyen a célotok.”

A fiatal sportoló egy nagy család tagja volt. A gyászjelentés szerint szülei, Samantha és Jacob, valamint hét testvére – Morgan Simpson, Ely Wolfe, Ty Krabel, Lucy Wolfe, Londyn Krabel, Hadley Wolfe és Madalynn Wolfe – gyászolják.

Bentley Wolfe aktív és sokoldalú diák volt: a baseball mellett kosárlabdázott is az iskolában, és részt vett a Chrisman ifjúsági vezetői programjában. Érdeklődési körébe tartozott minden, ami a mezőgazdasággal kapcsolatos; szerette a traktorokat, a teherautókat, és szívesen töltötte az idejét barátaival és a barátnőjével.

A következő cikkhez görgess lejjebb