További 5 ezer dolgozót küld el a Thyssenkrupp
A koronavírus-járvány nemcsak a kisvállalkozásokat, hanem a multikat is negatívan érintette.
A koronavírus-járvány nemcsak a kisvállalkozásokat, hanem a multikat is negatívan érintette.
A Thyssenkrupp acélipari csoportnál történt elbocsátások sokkal nagyobb mértékűek, mint azt korábban feltételezték. A német ipar kulcsszereplőjeként és az acélgyártás egyik vezető vállalataként elhíresült cég az elkövetkező három évben további 5 ezer alkalmazottjától lesz kénytelen megválni úgy, hogy mindezidáig már 6 ezer munkást elküldtek.
A cég jelentéséből kiderült, hogy az a 2019/2020-as fiskális évben a csoport a vörös zónába került, ami azt jelenti, hogy a csőd szélére sodródott, ezért közbe kellett lépniük a további pénzügyi katasztrófák megelőzése végett.
Az acélipar rendkívüli módon megérezte a koronavírus-pandémiát, a Thyssenkrupp pedig 1,6 milliárd eurós üzemeltetési veszteséget könyvelhetett el. A fiskális év utolsó negyedévében valamelyest stabilizálódott a helyzet, de még így is 110 millió eurós mínuszban zárt a csoport.
Hiába a 2020-as, összesen 5,5 milliárd eurós, valamint a 2019-es 1,2 milliárd eurós kiesés, a Thyssenkrupp a liftüzleteinek hála 15 milliárd euró jutalékot kaptak csupán, így végül 9,6 milliárd eurós profitot regisztráltak, ez viszont jócskán elmarad a fenntarthatóság határértékeitől.
A Thyssenkruppnál a helyreállítás jegyében 1 milliárd eurót tehetnek félre, emiatt viszont rengeteg embert kell elbocsátaniuk abban az esetben, ha továbbra sem enyhül a helyzet a piacon, és nem oldanak a korlátozásokon.