Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Több száz Tesla-munkás kapta el a koronavírust, mióta Elon Musk nyitva hagyta a gyárat

A Tesla kaliforniai üzemében az elmúlt hónapokban több százan betegedtek meg koronavírus-fertőzésben, köszönhetően annak, hogy a dél-afrikai üzletember nem zárta be a gyárat.

...svg content...Fremont, 2020. március 19. A Tesla amerikai elektromosjármű-gyártó üzeme a kaliforniai Fremontban 2020. március 18-án. Az új koronavírus járványa miatt az illetékes megyei hatóság elrendelte, hogy a lakosság csak a legszükségesebb esetekben hagyja el az otthonát, ám a Tesla ennek ellenére nem áll le a gyártással, csak 10 000-ről 2500-ra korlátozza a dolgozóinak létszámát. MTI/EPA/John G. Mabanglo
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A The Washington Posthoz eljuttatott dokumentum alapján a Tesla kaliforniai üzemében 2020 májusában tíz koronavírus-pácienst azonosítottak, a regisztrált esetek száma decemberre pedig már 125-re nőtt.

A fertőzések berobbanása főként amiatt történhetett meg, hogy a gyárakat Elon Musk az államban eszközölt zárlat ellenére nyitva hagyta, így az alkalmazottak az eredeti munkarend szerint dolgoztak. Soron kívül Nagyon jól járnak a SZÉP-kártyások: jön az új zseb és a megemelt keretösszeg

Egy másik iratból kiderült, hogy ugyanebben az időszakban nem 125-en, hanem 450-en fertőződtek meg koronavírussal a fremonti Tesla-gyárban, ahol összesen 10 ezer mérnököt és munkást alkalmaznak.

Közel egy éven keresztül az Alameda megyei egészségügyi hatóságok nem bocsátottak ki semmilyen hivatalos közleményt sem azzal kapcsolatban, pontosan hányan kaphatták el a covid-fertőzést a gyárban, mondván ezzel megsértenék a betegek személyi jogait.

Sem a megye, sem a Tesla nem kívánta kommentálni a helyzetet és az adatokat, ám azt ígérték, hogy az elkövetkező napokban megmagyarázzák, valójában mi történhetett.

Elon Musk élesen kritizálta a lezárásokat és a korlátozásokat, valamint elítélte a maszkviselést is, szerinte ugyanis semmi bizonyíték nincs arra, hogy ezek a rendeletek megfékeznék a koronavírus terjedését. Az üzletember egészen addig ment, hogy áprilisban fasisztának nevezte a döntéshozókat, és májusban kinyitotta a Tesla-gyárakat annak ellenére, hogy Kaliforniában zárlat lépett érvénybe.