Tizenéves is az áldozatok között egy kolumbiai lövöldözésben
Öt embert, köztük egy tinédzsert lőttek agyon vasárnap Kolumbia délnyugati részén a fegyveres csoportok által elkövetett támadássorozatok legutóbbi alkalmával.
A kormány öt évvel ezelőtt békeszerződést írt alá a baloldali Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erőkkel (Farc), de a Farc egyes tagjai, akik nem értettek egyet a megállapodással, elszakadtak és továbbra is aktívak.
A hadsereg tisztviselői azt mondták, hogy a fegyveresek tüzet nyitottak „egy nyilvános helyszínen“ Tumaco városon kívül eső vidéki területén, a helyi média a helyszínt szórakozóhelyként azonosította. Két ember a helyszínen meghalt, további három pedig később a kórházban. A helyi média arról számolt be, hogy az egyik halott egy 15 éves lány volt.
Álvaro Vicente Pérez vezérőrnagy a kolumbiai hadsereg részéről azt mondta, hogy a merényletért egy disszidens Farc-lázadókból álló csoport a felelős.
Júliusban disszidens Farc-lázadók vállalták a felelősséget az Iván Duque elnököt szállító helikopter elleni támadásért, valamint az északi Cúcuta városának egyik katonai bázisa előtt elkövetett robbantásos merényletért, amelyben 36 ember megsebesült.
Az Indepaz, a fejlődés és a béke tanulmányozásával foglalkozó kolumbiai intézet nyilvántartást vezet az általa „mészárlásoknak“ nevezett, több halálos áldozatot követelő támadásokról. Az intézet szerint idén január 1. és szeptember 21. között országszerte 72 ilyen „mészárlás“ történt, összesen 258 ember halálával – jelenti a BBC.
Nariño tartomány, ahol a legutóbbi támadás történt, az egyik legsúlyosabban érintett a halálos támadások számának növekedésében. A terület Kolumbia egyik fő kokacserje-termesztő régiója, és számos fegyveres csoport harcol érte, amelyek a kokain előállításához alapanyagként használt illegális növény, a kokacserje kereskedelmét akarják felügyelni. Nariño tartomány kormányzója azt mondta, hogy a támadások kezelése „meghaladja a regionális hatóságok képességeit“, ezért a rendőrséghez és a hadsereghez fordult segítségért.
A Farc-lázadók közül sokan, akik nem írták alá a 2016-os békeszerződést, és nem voltak hajlandóak letenni a fegyvert, kábítószer-kereskedelemmel és más bűnözői tevékenységekkel foglalkoznak.
Pérez vezérőrnagy szerint a különböző fegyveres szakadárbandák közötti rivalizálás válthatta ezt a legutóbbi halálos lövöldözést.