Tíz fiatalból legalább hat küzd szorongással és depresszióval a pandémia idején
A fiatal generáció mentális egészsége komoly veszélyben van a koronavírus-járvány idején, a Mons-i Egyetem legfrissebb tanulmánya szerint ugyanis tíz fiatalból legalább hat tapasztalja a bezártság okozta szorongást és depressziót.
A tanulmány a depresszió és a szorongás szintjét értékelte a 3-25 éves fiatalok körében, a korcsoportokat elkülönítve, valamint összehasonlítva a koronavírus-járvány első és második hulláma alatt felmerülő eseteket.
Az online kérdőívet 1514 fő töltötte ki, az eredmények pedig komoly különbségeket mutatnak a különböző korcsoportok esetében. A kisgyermekek (3-7 évesek) csupán 7 százaléka tapasztalt komolyabb szorongást az első hullám során, szemben a fiatal felnőttek (19-25 évesek) 65 százalékával és a serdülők (12-18 évesek) 36 százalékával.
A tanulmány másik megállapítása az, hogy a fiatalok boldogtalansága jelentős mértékben megnövekedett a két hullám között, a kisgyermekek kivételével pedig az összes válaszadó komolyabb szorongást és depressziót tapasztalt a második hullámban írja a The Brussels Times.
A normálisnál magasabb szorongásos tüneteket produkáló fiatal felnőttek aránya így 65 százalékról 76 százalékra, a depressziós fiatalok aránya pedig 62 százalékról 80 százalékra emelkedett. Az eredmények alapján egyre sürgetőbbé válik a megfelelő eszközök alkalmazása a veszélyeztetett lakosság mentális egészségének megőrzésére.