Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Terrortámadásként vizsgálják az oslói melegbárban történt lövöldözést

Terrortámadásként vizsgálják az oslói melegbárban történt lövöldözést

Terrortámadásként vizsgálják az oslói melegbárban történt lövöldözést
Fotó: EPA/Terje Pedersen

Több lövés is eldördült Norvégia fővárosában, amelynek következtében két ember meghalt. 

Ahogy arról mi is beszámoltunk, lövöldözés történt hajnalban Oslóban, a támadás gócpontja egy melegbár volt. A rendőrség elfogta az elkövetőt, most pedig részleteket is megosztottak. 

A cikk a videó után folytatódik

A Mandiner a BBC-re hivatkozva idézi a rendőrséget, akik bejelentették, hogy terrortámadásként vizsgálják az ügyet.

A korábbi beszámolók arról szóltak, hogy több lövés is eldördült egy, a város központjában található melegbárnál. A lövöldözésben ketten meghaltak, sok a sebesült, többen súlyos sérüléseket is szenvedtek.

A szemtanúk arról beszélték, hogy a szórakozóhely tele volt bulizókkal, és körülbelül 10-20 lövés dördült.

Egyikük azt mondta, látott egy férfit, aki egy táskával érkezett, majd előkerült a fegyver és lövöldözni kezdett. Egy másik szemtanút üvegszilánkok sebesítettek meg, elmondása szerint először nem tudták, mi történik, aztán a szórakozóhelyen kitört a pánik.