A tajvani védelmi minisztérium szerdán számolt be arról, hogy Kína újabb harckészültségi járőrözést hajtott végre a sziget közelében.
A légitámaszponton bombázókat és drónokat is tárolni fognak, emellett arra használják majd, hogy a repülőgépeket felkészítsék bármilyen offenzíva elhárítására.
Friss jelentések szerint Kína jelenleg azzal a problémával küzd, hogy nincs elegendő képzett pilótája, akik alkalmasak lennének a repülőgép-hordozókon lévő vadászgépek használatához, így valószínűleg fel kell gyorsítaniuk a pilótaképzési programot.
A honvédségi közlemény szerint több megyét is érintő zajra kell számítani a felszálló vadászgépek miatt.
A török állami médiában megjelent hírekben azt állítják, hogy egy Kréta szigetén állomásozó görög rakétarendszer vett célba török vadászgépeket.
A 2,98 milliárd dolláros biztonsági támogatás, valamint a vadászgépek leszállítása is a tervek között szerepel.
Az újonnan épített ötödik generációs, orosz tervezésű Szuhoj Szu-57 légi, földi és tengeri célpontok ellen is bevethető.
A fegyvertípus 2017 decemberétől áll szolgálatban az orosz hadseregnél, elsőként pedig az Ukrajna elleni invázió során vetették be.
Oroszország közölte, továbbra is folynak a harcok Ukrajna keleti részén, s arról is jelentettek, hogy három ukrán vadászgépet semmisítettek meg.
A katonai repülők nemcsak felszálltak, hanem ki is kísérték a légtérből a problémás gépet, amin potenciális veszélyt jeleztek.
A német légierő három vadászgépe érkezett járőrszolgálatra Romániába, 60 katonával együtt.