Elsőként az egész évben nyitva tartó, vidéki éttermeknek nyílik meg a lehetőség május 27-től. Utána pedig egyebek mellett a cukrászdák, zenés táncos szórakozóhelyek, kávézók, büfék is sorra kerülnek.
A tavalyihoz képest nagyjából 15 százalékkal növekednek az árak a balatoni éttermekben, de a vendégek száma nem csökkent.
Ha azonban a 2019-es időszakot nézzük, akkor ez még mindig jelentősen kevesebb.
Kiotóban a költségvetés jelentős csökkentését javasolták a veszteségek megfékezésére most, hogy a városba irányuló nemzetközi turizmus szinte teljesen elapadt.
Nikolina Brnjac turisztikai miniszter szombaton közölte, hogy májustól tervezik a turisztikai dolgozók beoltását a koronavírus ellen, majd ismertette az oltási terv részleteit.
A világhírű üdülőhely készen állhat arra, hogy újra turistákat fogadjon, de nem olyan körülmények között, mint korábban, még a világjárvány előtt.
A Maldív-szigeteknek is reagálnia kellett a koronavírusos helyzetre, ami nyilvánvalóan érinteni fogja azokat a turistákat, akik a paradicsomi környezetben terveznek pihenni.
Számos más országhoz hasonlóan Ausztriában is erőteljesen éreztette turizmusra és vendéglátásra gyakorolt negatív hatását a koronavírus-járvány.
A jelenlegi súlyos korlátozások, amiket a turizmusra vetettek ki, teljesen átalakíthatja ezt az iparágat.
Már látszik, hogy a globális koronavírus-járvány teljesen megváltoztatja a jelenlegi életünket, ami a turizmusra is jelentős kihatással lehet: sokkal drágábbak lehetnek az utazások, amivel környezetbarátabbá is válhat az iparág.
A kialakult helyzet miatt egy rendhagyó kampányfilmmel igyekszik felhívni a figyelmet az összefogásra a Magyar Turisztikai Ügynökség.