Súlyos vádakat fogalmaztak meg Orbán Viktorral szemben Strasbourgban, amire reagált is a miniszterelnök.
Az egyik orosz állami hírügynökség számolt be arról, hogy az Oroszország szerint annektált ukrán területeken "új alkotmányt" fogadtak el.
A támadások pedig rendkívül komoly károkat okoztak, az ukrán légierő szóvivője pedig megosztotta, ez volt az első alkalom, hogy az oroszok stratégiai bombázókkal támadják Ukrajnát, és kapásból 60 rakétát ki is lőttek Ukrajna területére.
Kirilo Timosenko, az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője számolt be arról, hogy Oroszország vasárnap 46 alkalommal intézett aknavetős támadást Herszon régió ellen.
Az Energoatom vezetője vasárnap kijelentette, egyre több arra utaló jel van, hogy az oroszok el akarják hagyni a zaporizzsjai atomerőművet, melyet nem sokkal az invázió kezdete után, márciusban foglaltak el.
A helyiek arról számoltak be a Guardian munkatársainak, hogy az oroszok megszállása alatt a herszoni szeméttelep no-go zónává vált, ahol elesett társaik holttestét égették el.
Az ukrán tisztviselők riasztó eseményekről számoltak be Herszonban: közlésük szerint az orosz hatóságok folytatják az ukrán civilek kitelepítését a megyéből, a bankokat pedig kiürítették.
Dobrev Klára is mondott néhány szót az 1956-os megemlékezés kapcsán, ami minden évben fájdalmas pontot jelent Magyarország számára, hiszen sokan adták a vérüket azon a bizonyos napon, október 23-án.
Az, ami 1956-ban történt, örökre megváltoztatta a magyar történelmet, és egyúttal a magyarok tudatát is.
A brit hírszerzés legfrissebb jelentése szerint az iráni fegyveres alakulat, a Forradalmi Gárda "a helyszínen segíti Oroszországot" az orosz-ukrán háborúban, nevezetesen a Krímen.
Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség főigazgatója számolt be arról a közösségi médiában, hogy az oroszok szabadon engedték a zaporizzsjai atomerőmű vezetőjét, akit korábban elraboltak.