Egyikük úgy fogalmazott, bár ne nézte volna.
A Kreml ezúttal közölte, az amerikai Patriot rakétarendszerek sem fogják megoldani a folyamatban lévő konfliktust, ezúttal is kiemelve, hogy "ez sem fogja megakadályozni Oroszországot céljai elérésében".
Egy orosz nacionalista, az FSZB korábbi tisztje személyesen látogatott el a konfliktusövezetbe és azt tapasztalta, hogy az orosz katonák elégedetlenek a Kremllel és Putyinnal.
Mindez nagyban hasonlít a Levada Központ által készített októberi közvélemény-kutatás eredményeire, ami minden szempontból rossz hír Moszkvának.
Az orosz parlament felsőháza jóváhagyta Alekszej Kudrin lemondását az ellenőrző kamara éléről.
Miután az örmény miniszterelnök a héten tartott csúcstalálkozón nyíltan megkérdőjelezte a hat nemzetet tömörítő Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetének (CSTO) hatékonyságát, a Kreml igyekszik elbagatellizálni az erről szóló híreket.
Az oroszok szerint nem igazak azok a hírek, hogy Vlagyimir Putyin tervezetet kapott volna egy békeszerződésről.
Oroszország ezúttal arra szólította fel a világ vezető gazdaságait, hogy "ne a biztonságra összpontosítsanak" a csúcstalálkozó előtt, melynek garantáltan az orosz-ukrán háború lesz a központi témája.
Az ukrán főparancsnok közlése szerint Oroszország kétszer annyi repülőgépet veszített Ukrajnában február vége óta, mint Afganisztánban 10 év alatt.
Újabb érdekes megjegyzések érkeztek a Kremlből: miután Oroszország közölte, hogy kiszáll a közös gabonamegállapodásból, hétfőn kijelentették, nélkülük "aligha lehetséges és egyre kockázatosabbá válik" a szállítás.
Ennek során Yars és Sineva interkontinentális ballisztikus rakétákat, valamint cirkálórakétákat is teszteltek, az eszközök pedig jól teljesítettek.