A DK is népszavazást kezdeményez Ukrajna EU-csatlakozásáról.
A magyar miniszterelnök kijelentette, szerinte a bővítéshez "nem szükséges belső reformokat végrehajtani az unióban".
Egy friss felmérésből derült ki, hogy az ukrán lakosság túlnyomó többsége őszintén hisz abban, hogy országuk 10 éven belül az Európai Unió tagállamává válik, sőt, abban is biztosak, hogy ez gyümölcsöző lesz minden fél számára.
Elmondása szerint rettentően sajnálja a Kelet-Európában zajló eseményeket, hiszen testvéri nemzetnek tekinti a két konfliktusban álló országot.
Habár az Európai Bizottság elnöke üdvözölte a példátlanul gyors eljárást, hangsúlyozta, az előrehaladás "kemény munkát igényel".
A német kancellár legfőbb tanácsadója úgy véli, a német fegyverszállítmányok összetétele helyett inkább sokkal fontosabb kérdésekkel kellene foglalkozni, például azzal, milyen lesz a kapcsolat a jövőben Oroszországgal.
A tisztviselő kiemelte, hogy a korrupció, a féktelen bűnözés, az oligarchák uralma, valamint az ország lepusztult gazdasága” is ellehetetleníti az ebbéli törekvéseket.
Az Európai Bizottság elnöke szerint sokat tettek a jogállamiság megerősítéséért, ám még mindig szükség van reformokra, miközben az ukrán elnök aggodalmának adott hangot.
Az Európai Unió végrehajtó testülete hamarosan közzéteszi az értékelést, amely Ukrajna európai uniós csatlakozási kérelmére vonatkozik.
A francia miniszter egyértelműsítette: Ukrajna EU-csatlakozásának véglegesítésére csak 15-20 év múlva kerülhet sor.
A német kancellár megszólalt Ukrajna EU-csatlakozási szándéka kapcsán, s kijelentette, a folyamatot annak ellenére sem lehet felgyorsítani, hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát.